Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény posledních let Lenka Dusilová (32), několikanásobná držitelka hudebních cen Anděl, vystoupí dnes a zítra (21. a 22. října) v pražském kostele svaté Anny v rámci mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. Tam také pokřtí své nové cédéčko Eternal Seekers.

Vydala už čtyři sólová alba, často koncertuje například s Davidem Kollerem nebo se skupinou Čechomor. Své soukromí ale tají.

„Já totiž žiji obyčejný život,“ přiznala se. „Od svých patnácti let neustále vystupuji s kapelami. A pak mám svého muže, se kterým ráda jezdím na výlety, i když naše manželství je tak trochu na dálku. On je totiž sklář a pracuje v Americe,“ vysvětluje půvabná tmavovláska, kterou určitě nepotkáme na žádném společenském večírku. Ty zásadně nenavštěvuje.

„Obdivuji jeho skleněné sochy, jsou fascinující. Můj Martin je totiž neskutečný talent. Ráda bych s ním měla miminko, ale to je věc pána Boha, věřím v přírodu. A pak, člověk nesmí být sobecký,“ řekla Lenka.

Dusilová, rocková básnířka a zpěvačka, je filozoficky založená, přemýšlí o přírodě, o lidech, kteří ji obklopují.

„Nemedituji, ale jsem asi přemýšlivá povaha. Jsem spíš takový voyer, který sleduje lidi a jejich příběhy. A zajímá mě analyzování situací, proč se tak dějí a jak se v nich má člověk zachovat,“ vysvětlila rockerka.

Na ruce má zvláštní tetování

„To už jsem si nechala udělat dávno. Je to spíš ozdoba, jakoby keramika, dekorace, než aby to mělo symbolický význam. Zatím s dalším tetováním nepočítám,“ řekla Lenka závěrem.

Reklama