MALINOVA-PENA.jpg

Foto: BIG BOY®

Ingredience (4 porce):

  • 300 g mražených malin
  • 100 g cukru krystal
  • 1,5 lžičky práškové želatiny na ztužení krémů
  • 350 ml smetany ke šlehání
  • Maliny celé lyofilizované 100 g 

Postup:

V rendlíku smícháme maliny s cukrem a 50 ml vody a několik minut povaříme, až maliny úplně změknou. Poté je propasírujeme přes cedník do misky, zrníčka vyhodíme.

Želatinu necháme 15 minut nabobtnat ve 30 ml vody, aby změkla. Za stálého míchání vodu mírně zahřejeme až do úplného rozpuštění želatiny (teplota nesmí překročit 80 °C, jinak by želatina přestala želírovat), ihned odstavíme. Pomalu a tenkým pramínkem přilijeme malinovou šťávu, neustále mícháme metličkou, tím se zabrání sražení želatiny. Necháme zchladnout na pokojovou teplotu.

Tip: Želatinu rozpusťte ve vodní lázni nebo v mikrovlnce, vždy po několika sekundách směs promíchejte, až se želatina úplně rozpustí. Je to malé množství tekutiny, takže to půjde rychle. V rendlíku na sporáku riskujete, že voda začne ihned vřít.

Smetanu ušleháme dotuha, za stálého šlehání tenkým pramínkem přilejeme malinovou směs (můžete v robotu, ale když si na to vezmete metličku/stěrku a opatrně vše smícháte ručně, bude krém ještě nadýchanější). Jakmile se šlehačka spojí s malinovou šťávou na hladký a nadýchaný krém, přelijeme ji do skleniček a necháme několik hodin vychladit v lednici, klidně i přes noc. Dozdobíme podle vlastní fantazie a chuti (já jsem použila lyofilizované maliny, nasekané pistácie a bílou čokoládu).

big.pngTip:
Arašídové a ořechové krémy, proteinové tyčinky, balené ořechy a lyofilizované ovoce jsou mezi zákazníky stále oblíbenější, česká firma  BIG BOY® právě tyto pochoutky v nejvyšší dostupné kvalitě vyrábí. 

Reklama