V reklamě na sušenky Oreo se opakuje, že chutnají nejlépe, když je před jídlem omlékujete, tedy namočíte do mléka. Výrobci sušenek se v tom ohledu podařilo ukořistit rekord. Dosáhl totiž největšího počtu lidí, kteří si ve stejnou chvíli na různých místech světa, namáčeli sušenku Oreo do nápoje. Akce se uskutečnila 30. ledna a celkem se do ní zapojilo 5 066 lidí. Šlo o zaměstnance z 55 poboček a 32 zemí.

oreo.jpgFoto: Mondelez

Výrobce cukrovinek Reese’s zase vytvořil největší sušenku na světě, což trvalo pět dní. Lidé ji dali dohromady pouhé dva týdny po tom, co rekord získala největší sušenka značky Mars. Pětivrstvá čokoládová sušenka Reese’s vážila přes dvě a půl tuny.  

 

Muž jménem Milan Lukich Valdivia má netradiční zálibu, kterou proměnil v rekord. V roce 2015 se stal se člověkem s největší sbírkou obalů od sladkostí na světě. Během dvaatřiceti let jich nasbíral celkem 5 065.

S obaly souvisí i další rekord. V roce 2015 se skupina lidí pokusila vytvořit rekord v největším počtu lidí, kteří budou současně rozbalovat nějakou sladkost. Nakonec se jich u této kratochvíle sešlo 849 a rekord byl na světě.

Ve Spojených státech amerických byl v roce 2018 vytvořen další bizarní rekord. Šlo o to navěsit na vánoční stromeček co nejvíce sladkostí. Nakonec jich na stromě skončilo 6 425.

V roce 2018 vzniknul také nejdelší zmrzlinový dezert, konkrétně v americkém Texasu. Měřil 1,386 kilometru. Padlo na něj 1892 litrů zmrzliny, přes tisíc litrů čokoládové a jahodové polevy, 2 tisíce plechovek se šlehačkou a 20 tisíc třešní.

Zajímavé sladké rekordy máme i v Česku, ty se zapisují do České knihy rekordů. Najdete mezi nimi například nejdelší jablečný štrůdl. Ten byl vytvořen v červnu 2019 a měřil 154,6 metrů. V květnu 2018 vznikl největší svatební dort. Šlo o vyvrcholení petiční akce za #ManželstvíProVšechny. Dort měl čtyři patra, měřil 214 centimetrů a vážil 230,9 kilo. Největší česká bublanina byla poskládaná ze 108 kusů třených buchet v roce 2019 a vážila 45,8 kilogramů.

Reklama