Blíží se Velikonoce a všichni se těšíme, jak si užijeme svátky, na pohodu, rodinu, přátele. Na společnost, která je pro nás milá a příjemná. Chceme vám doporučit tip na toho pravého společníka při svátečních chvílích – na výtečnou zmrzlinu Carte d’Or…

Zmrzlina dnes nepatří pouze letnímu období, ale zakotvila v našich domácnostech a v našich srdcích po celý rok. Ač ledová, rozehřívá naše duše a přináší příjemné pocity. Je to sladké pokušení, které dokáže ještě více zpříjemnit hezké chvíle, které trávíme se svými blízkými. Zmrzlinu miluje skoro každý - mladí, staří, děti, ženy i muži.

Hodí se jako dezert po obědě pro celou rodinu, na párty s přáteli nebo jako pamlsek „jen tak” při procházce. Ať chystáte večer jen ve dvou, nebo setkání s rodinou či přáteli, bude zmrzlina tím pravým sladkým potěšením.

Znáte Carte d'Or? Je tak lahodná!

carte dorTajemství lahodné zmrzliny Carte d'Or je ukryté v pečlivě vybraných ingrediencích. Aby byl výsledný celek dokonalý, musí být dokonalé také všechny jednotlivé části. A proto Carte d'Or velmi dbá na výběr těch nejkvalitnějších surovin.

Každé sousto se tak stává výjimečným zážitkem. Kdo by odolal zmrzlině zalité v karamelu, a navíc zdobené karamelkami. Nebo lahodnému ovoci, které tvoří spolu se zmrzlinou kouzelnou souhru chutí.

Carte d'Or nabízí originální variace chutí. Ze široké řady zmrzlinových dezertů si může vybrat každý. Na své si přijdou milovníci čokolády, ovoce nebo třeba karamelu a jogurtu. Klasické receptury s mascarpone nebo tiramisu potěší všechny milovníky slavných italských dezertů.

Historie Carte d'Or

Zmrzlina Carte d’Or byla vytvořena ve Francii v sedmdesátých letech 20. století. V té době byly v obchodech nabízeny pouze jednoduché, základní varianty zmrzlin v průměrné kvalitě. Vysoce kvalitní zmrzliny s bohatými recepturami byly k dostání pouze v restauracích nebo specializovaných cukrárnách, které si je samy vyráběly.


Nebyli by to ale Francouzi, aby se nesnažili posunout hranice gurmánských zážitků dál. Tým zmrzlinářských specialistů v čele s panem Patrickem Morletem přišel s nápadem nabídnout spotřebitelům snadno dosažitelnou vynikající zmrzlinu, kterou si budou moci dopřát doma každý den.

A tak se v roce 1978 zrodilo prvních pět variant zmrzliny Carte d’Or. Úspěch se dostavil okamžitě. Spotřebitelé i profesionální cukráři ocenili a dodnes oceňují vysokou kvalitu zmrzlinových dezertů Carte d’Or, založenou na výběru těch nejlepších ingrediencí.

Někteří francouzští restauratéři otevřeně uznali, že dezerty Carte d’Or mají stejnou kvalitu jako jejich vlastní ”domácí” zmrzlina a vyjádřili politování, že ji nemohou začít nakupovat. K dobrému jménu každé lepší restaurace totiž patřilo, že si zmrzlinu vyráběla sama. I v této oblasti ale došlo později k posunu. Dnes můžeme najít Carte d’Orv mnoha restauracích a hotelech.

K oblibě nové značky přispělo i její jméno „zlatá karta”, které vystihuje prémiový charakter těchto zmrzlin. O něm se spotřebitel přesvědčil nejen při ochutnání, ale již na první pohled - zmrzliny Carte d’Or obsahují lahodné kousky ingrediencí, které evokují přírodní a ”domácký” původ receptur.

Zajímavé receptury a vysoká kvalita byly vždy zárukou skvělé chuti a také inspirací pro milovníky sladkých potěšení. Za více než dvacet osm let svého života potěšily zmrzlinové dezerty Carte d’Or statisíce mlsných jazýčků, které dokáží ocenit fortel, lásku a vášeň pro skvělé jídlo, se kterými jsou tyto zmrzliny připravovány. Stále více příznivců nacházejí i u nás.

Úspěchem Carte d’Or je tajemství ingrediencí! Jaké máte oblíbené? Která vám nejvíce chutná? Které prostě nemůžete odolat? Napište nám o tom!

Vdalším článku se můžete těšit na představení všech ingrediencí Carte d’Or!

Reklama