Iveta Fabešová

Neznám sladší a milejší cukrářku, než je Iveta Fabešová. A to původně vůbec cukrářkou neměla být. Vystudovala školu úplně jiného zaměření, než je cukrařina. a pracovala jako office manažerka. V roce 2010 se jí však život obrátil naruby. Zúčastnila se kuchařské soutěže Na nože!, ve které se jako jediná amatérka umístila na předních příčkách.

IF CAFÉ

Postupně Iveta vydala čtyři krásné kuchařky plné sladkých receptů. V knize Iveta a sladká Francie se soustředila na francouzské cukrářské výtvory. Iveta a české sladkosti je plná našich klasických receptů. Kniha Slavnostní pečení s Ivetou byla doplněna i o vaření v televizi Prima. Krásné dezerty, velké i malé, vhodné pro slavnostní příležitost.

Poslední kniha, Sladké a veselé s Ivetou, jsou plné vánočních receptů. Vařit s Ivetou můžete také na internetu, kde běží projekt ve spolupráci s Lučinou – Matky a dcery. Vaří zde vždycky, jak je patrné z názvu, maminka a její dcera, a Iveta na ně dohlíží a vaří s nimi.

Své internetové a knižní cukraření však Iveta posunula ještě dál. Na Belgické ulici v Praze si otevřela krásnou a útulnou kavárnu a cukrárnu IF CAFÉ ve francouzském stylu. Dobroty, které zde nabízí, peče za prosklenými dveřmi kuchyně, takže když se vám bude chtít, vidíte jí přímo pod ruce.

IF CAFÉ

Za pultem se otáčí usměvavá, milá slečna prodavačka, která má jedno velké plus. O dortících a zákuscích, které prodává, vám řekne všechno. Doporučí kávu, nabídne čerstvou ovocnou šťávu nebo výborný a poctivý mléčný koktejl. Za dveřmi kuchyně se občas mihne sama Iveta, která už brzy čeká miminko, takže bych ji v cukrárně snad už ani nečekala. Ale je vidět, že svůj sen bere vážně a stará se.

IF CAFÉ

Zařízení interiéru je velice útulné, dýchne na vás francouzská pohoda a téměř domácí atmosféra. Nejvíce se mi líbila sbírka cizojazyčných i českých kuchařských knih a úžasné čajové konvice, zakomponované do zdi. Nápaditost na vás dýchne z každého koutku. Už jen ten způsob, jak vám naservírují „obyčejné“, ale velice dobré cappuccino. Na dřevěném tácku s domácí pusinkou ve tvaru srdce. Nemůžete se tady cítit jinak než krásně.

IF CAFÉ

U Ivety jsme ochutnali čokoládový mousse a tvarohový Míša dortík. Obojí se rozplývalo na jazyku, radost ochutnat. Dětem jsme ještě koupili po balíčku výborných srdíčkových pusinek.

 

Máte-li tedy chuť na kvalitní, poctivý zákusek, nenechejte si návštěvu Ivetina ráje určitě ujít. Nebudete litovat. Na požádání vám vybrané dezerty zabalí do něžných papírových krabiček a můžete si zde objednat třeba i dort pro rodinnou oslavu.

 

IF CAFÉ

Příjemné mlsání přeje elly.

Reklama