Jedlé hlízy manioku se využívají podobně jako bramboryManiok jedlý neboli Manihot esculenta – známý jako „sladký brambor“, „tapioka“, „yuca“ či „kasava“ představuje pro obyvatele tropů jednu z nejdůležitějších rostlin. Poskytuje totiž jedlé kořenové hlízy, využívané podobně jako brambory. Maniok se podle chuti dělí na sladký a hořký.

Původ
Předpokládá se, že byl známý už 2500 let před naším letopočtem. Jeho nejstarší archeologické nálezy pocházejí z Peru. V západní Africe se v současné době vypěstuje 62 milionů tun těchto jedlých hlíz, které mají hezký místní název „fufu“.

Protože maniok tvoří základ živobytí pro půl miliardy lidí, stal se šestou nejdůležitější rostlinou na světě. Rostliny manioku jsou až 5 metrů vysoké keříky, které ve všech částech „roní mléko“, obsahují jedovatý latex a jsou z čeledi pryšcovitých. Kmen mají tenký, listy střídavé s dlouhými řapíky, na rubu modravě voskované.

Výroba maniokové moukyKeřík manioku dorůstá výšky až 5 metrůVyužití
Z rostliny se využívají podzemní hlízy, vážící někdy i deset kilogramů. Obsahují mnoho škrobu, ale také látku, která z rostlin uvolňuje jedovatý kyanovodík. Ten se zničí vymýváním vodou a především varem. Rozhodně není nutné se konzumace uvařených sladkých brambor obávat. Ze škrobu hlíz se vyrábí manioková mouka, nezbytná například pro jídla brazilské kuchyně.

Největšími producenty manioku jsou Nigérie a Brazílie. Hlízy manioku lze koupit i v některých našich obchodech, prodávající však často nevědí, jak je upravovat. Proto vám nabízíme jeden zajímavý recept:

Pečené sladké brambory se sýrem

Suroviny: 1 velký sladký brambor, 1 velký tuzemský brambor (klasický), 1 červená cibule, 1 lusk bílé, 1 lusk červené papriky, ½ palice česneku, 4 lžičky olivového oleje, mletý černý pepř, 125 g slaného sýra (feta, mozzarela), zelená petrželka

Postup: Zeleninu i brambory nakrájíme na asi 4cm kostky a vložíme do zapékací mísy. Přidáme cibuli nakrájenou na osminky a hrubě krájené stroužky česneku. Přilijeme olej, promísíme, opepříme, nesolíme!

Příprava: Pečeme 45 minut v troubě při 200 ˚C. Zahnědlé poklademe tenkými plátky sýra a pečeme, dokud se sýr neroztéká.

Hodnoty na osobu: 250 kcal, 1045 kJ; bílkoviny: 8 g; tuky: 14 g; sacharidy: 21 g; cholesterol: 31 mg


Zaexperimentovala byste a ochutnala pokrm z manioku? Jakou skutečně exotickou plodinu jste už ochutnala a jak vás zaujala? Která cizí kuchyně vám nejvíc chutná?

Reklama