Naučte se péct zbrusu nové sladkosti a aranžovat je tak krásně, že vám je pochválí i tchyně! Stáňa Mutlová je jedna z prvních Češek, které propadly umění tzv. sweet barů – sladkých stolů a koutků.

m

Roky své recepty ladila k dokonalosti ve svém vypečeném podniku Punk Rock Cakes a teď je sepsala do kuchařky, jakou ještě český trh neviděl!

Stániny sladké majstrštyky jsou rozděleny do deseti kapitol podle atmosféry, jakou chcete vytvořit. Najdete tu dámskou jízdu ve stylu Sexu ve velkoměstě, ale také třeba retro kapitolu Sladká pohádka či Elfí svatbu. Děti nadchne pestrobarevná Karlíkova továrna na čokoládu a dorazí je netradiční Halloween a Vánoce. Všechny recepty jsou prověřené dlouhou praxí, ale zvládne je samozřejmě i laik. Všechny laskominy mají naznačenou obtížnost i dobu na přípravu. Stáňa má efektní řešení i na klasickou infarktovou situaci, když nemáte co dát na stůl a návštěva má dorazit za 20 minut.

Stáňa přistupuje k pečení i psaní po svém, její rázný styl vás pobaví a skvělé fotky Davida Tureckého budete chtít rovnou sníst. Přečtěte si Stánin sladký svět a žádnou jinou kuchařku už nebudete chtít ani vidět.

Dokonalé Sladké bary v knize vznikají za pomoci Frezia Fleur, www.freziafleur.cz, studia, které působí na poli svatebního designu a květinové výzdoby svateb.

K objednání na  www.smartpress.cz za 424 Kč.

Pevná vazba, 184 plus 4 vyklápěčky (8 stran) pro delší recepty, stran, doporučená MOC 499 Kč

O autorce

Stáňa Mutlová je živel, který si dělá věci po svém a na konvence doslova peče. Za časů divokého mládí – tedy vlastně ještě včera – byla punkerkou jako řemen. Život ale zbožňuje překvapení a kontrasty. Jednoho dne si Stáňa nějak všimla, že motorka není jediná mašina, která to umí pořádně rozpálit. Pečení ji chytlo a za chvilku už bylo jasné, že od teďka bude místo kůže nosit zástěru a místo větru bude mít ve vlasech mouku.

I když ale Stáňa přešla k úplně jinému gangu, zůstala jí touha dělat věci jinak. A možná právě proto se lidi do jejího pečení zamilovali. Za chvilku se propekla od remosky v maličké kuchyni až k vlastnímu studiu PunkRockCakes. Pekla a peče na zakázku unikátní svatební dorty, lahodné cupcaky i efektní sladké kompozice. Už po roce ji pozvali na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, aby tam připravila celý sladký bar. Pak se dostala na bednu v designové soutěži Svatební dort roku a od té doby si u ní celebrity i nadšené nevěsty podávají dveře.

Reklama