Hmyzí potvůrky mě dokáží pěkně rozčílit, ale občas jsou i příjemný – jako třeba ležíte v létě na dece, chytáte bronz a něco vás tak moc příjemně šimrá. V tomto případě doporučuju zůstat u anonymního šimrače a nedívat se s kým máte tu čest – jak jsem se podívala, vyskočila jsem a křičela „Fuj, fůůůj!“ hlavně s tím rychle pryč a bylo po potěšení!

Dětský pokoj jsem měla v přízemí baráku na vesnici, tzn. hned větší naděje, že se uvnitř něco usídlí. Jednou jsem tak na části lina za dveřmi zaslechla podivný šramot, docela děsivý. Říkala jsem si, co to je? Snad ne myš, to bych se zbláznila. Jelikož ten podivný rámus nepřestával, nabrala jsem odvahu a šla se mrknout – nevěřila jsem! Opravdu velký černý brouk, měl snad deset cenťáků a svým pohybem vydával hlasité zvuky. Nabrala jsem ho na lopatku a pustila na svobodu. Hrůzné zvuky vydával i komár, co se dostal do umělé kytky a z ní se nemohl vymotat.

Pak se jednou stalo, že dcerka mé kámošky v pokojíku nechala na stolečku lentilky – tedy rovnou celou krabičku, které ožužlala akorát roh, tak tam byl malý otvor. Nijak jsem si bonbonů nevšímala, až druhý den – utvořila se řada mravenců, kteří končili ve sladké pasti – uvnitř krabičky. Libovala jsem si, jak je snadné se jich zbavit – sami se nachytali. Tímto se jim veřejně omlouvám, že jsem krabičku i s částí jejich klanu chytla a hodila bezcitně do popelnice!

Pěkný den všem přeje Margaretka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Mravenci, pavouci, vosy, mouchy, škvoři, komáři a jiná podobná havěť se možná zabydlela i u vás.

  • Jaké s nimi máte zkušenosti?
  • Jak se spolu snášíte?
  • Nenávidíte je, štítíte se jich, nebo necháváte brouka žít?
  • Pokud proti nim bojujete, jak?
  • A co na ně zabírá nejvíc?

Svoje hmyzí rady, tipy i příběhy můžete ještě hodinku posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama