Běžela domů s těhotenským testem a doufala ve dvě čárky. Tentokrát už by to mělo vyjít! O dítě se pokoušeli půl roku, ale jí to připadalo jako věčnost. Věděla, že jiné páry čekají mnohem déle. Ale když po miminku přítel Dominik (36) tolik toužil, nedovedla si představit, že by mu ho třeba nebyla schopná dát. A opravdu. Test ukázal, že je těhotná.
5f462fd09a6a7obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Byla jsem šťastná. Ani ne tak za sebe, jako za Domču. Představovala jsem si, jak mě bude objímat, ukápne mu slza. Kterou ženu by to netěšilo! A tak jsem vymýšlela nějaký opravdu originální způsob, jak mu to oznámit. Dalo mi moc práce neprofláknout to hned ten večer,“ vzpomíná Eva, která se nakonec rozhodla, že ho překvapí obědem v jejich oblíbené restauraci.

Překvapená jsem byla já

„Přišla jsem k nim do firmy a chtěla si ho nechat zavolat. Recepční mi ale oznámila, že nefungují telefony. Mobil u sebe během práce nemíval, takže mě pustila dovnitř. Prý mě zná, tak ať si pro něho dojdu sama. Ten bude koukat, říkala jsem si. Jenže jsem koukala já. Potkala jsem ho hned u šatny. Ani si mě nevšiml. Byl zrovna ve vášnivém objetí s nějakou cuchtou v montérkách. Chvíli jsem je pozorovala, fakt to nebylo ani za mák kamarádské, jak by mi pak možná chtěl namluvit. Poklepala jsem mu na rameno, a když se otočil, vyfásl obrovskou facku. Ještě venku mě bolela dlaň,“ vypráví Eva.

Bolest za bolest

Doma to pak pokračovalo hádkou. „Nikdy bych si nepomyslela, že mu své těhotenství oznámím v takové atmosféře. Vykulil oči a bylo na něm vidět, jakou má radost. Prý to s tou kolegyní byl jen omyl. Já ho ale v tu chvíli tak nenáviděla! Řekla jsem mu, že s ním mít dítě nechci, a jdu na potrat. Omlouval se, žadonil, prosil na kolenou, ať to nedělám. Ale já mu chtěla tu hnusnou věc oplatit,“ svěřuje se Eva s tím, že na potrat nakonec skutečně šla.

Nejvíc lituji já

„Mohl se vzteky zbláznit, a já měla v tu chvíli pocit zadostiučinění. Má, co chtěl! Je to jeho vina, ať taky trpí. Že budu trpět i já, a to mnohem víc, to mi pořád ještě nedocházelo. Jenže časem se mi můj čin rozležel v hlavě. Najednou mi došlo, že jsem se zbavila svého vlastního miminka. Představovala jsem si, jak by asi mohlo vypadat, jestli by to byl chlapeček, nebo holčička… Fakt psycho. Teď chodím k terapeutce, která mi pomáhá. Stejně to ale bolí. Víc než rozchod s Dominikem. Už dobře vím, že jsem udělala velkou chybu,“ dodává Eva.

Čtěte také:

Reklama