Na čtyři porce budete potřebovat:

  • 4 kuřecí prsní řízky
  • hrst sušených rajčat
  • 150 g balkánského sýra
  • čerstvý tymián
  • 4 batáty
  • 1 stroužek česneku
  • 1 lžíci hladké mouky
  • sůl, pepř
  • olej


64f1bc4fadf63MORA-Kureci-roladky-s-bataty.jpgA jak na to?

Kuřecí maso naklepejte, osolte a opepřete. Na každý kousek dejte hromádku rozdrobeného sýra a na kousky nakrájená rajčata. Přidejte snítku tymiánu a maso opatrně zabalte. Stáhněte ho pomocí párátek, aby se náplň při pečení neuvolnila. Maso poprašte moukou. V hluboké pánvi rozehřejte olej a závitky na něm opečte ze všech stran. Pak je vyskládejte pekáčku i s výpekem z pánve.

Tip: Pokud byste při svém kulinaření ocenili varnou desku s pomocnou rukou, sáhněte například po varné desce MORA s automatickými funkcemi. Pomůže vám bezpečně péct i grilovat tak, abyste maso nespálili a bylo akorát. Pomůže i s řadou dalších úkolů – třeba rozpouštěním másla, pomalým tažením pokrmu při přesné nízké teplotě nebo udržováním hotového jídla v teple.

Batáty oloupejte, nakrájejte a v míse je smíchejte s trochou oleje a prolisovaným stroužkem česneku. Osolte, opepřete a přidejte lístky tymiánu. Batáty pak přidejte k masu. Podlijte troškou vody a pekáček vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů. Pečte 35 minut.

MORA-VDIS-658-FF-5-.jpg

TIP na indukční desku:

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře nejen flexibilitou varné plochy, ale i automatickými programy a mnoha speciálními funkcemi. Díky účinným oktagonovým induktorům můžete s funkcí FlexiZone spojovat plotýnky bez hluchých míst a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v libovolném nádobí – od malých hrnců a rendlíků až po skutečně velké kastroly a pekáče jakéhokoliv tvaru; varné plotýnky vlevo i vpravo jde totiž flexibilně propojovat. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem tak, jako kdysi na starých kachlových sporácích. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var velkého množství vody, pro pomalé dlouhé vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění másla nebo čokolády, udržování hotového pokrmu v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Doporučená cena je 12 990 Kč.

www.mora.cz

Clipboard01.jpg

Reklama