Se zajímavými pochody se tento víkend roztrhl pytel.

Ti, jenž jsou z Prahy a blízkého okolí, se mohou vydat na pochod s Avonem. Pro ty, které to láká z velkoměsta ven, nabízíme dva zajímavé výšlapy.

Z Bečova za minerálními prameny

Toť název 29. ročníku tohoto pochodu v okrese Karlovy Vary, kdy je možné spojit turistiku s mimořádným kulturním zážitkem.

Odkud a kam půjdete
V Bečově nad Teplou totiž startuje tradiční pochod Z Bečova za minerálními prameny, a to je příležitost prohlédnout si v místním zámku nesmírně vzácnou památku – relikviář svatého Maura.
Od bečovské sokolovny se startuje na trasu 50 km od 5 do 9 hod, na trasy 5, 15, 25, 35 km a cyklotrasu 65 km až do 11 hod.

Na co se po cestě můžete těšit
Můžete se těšit na následující terén: po cestě se setkáte s kopcovitými a zvlněnými terény v CHKO Slavkovský les a Tepelské plošině; pěší trasy vedeny po turisticky značených cestách, místních komunikacích i vlastním značení. Cyklotrasa je vedena po zpevněných komunikacích. Účastníci budou upozorněni i na řadu málo známých míst v okolí Bečova, Teplé a Toužimi.

Informace
Více informací se můžete dozvědět na tel. 736 642 792 u Ing. Jiřího Šindeláře z KČT Slavoj Bečov. 

Setkání českých a rakouských turistů - Putování Novohradskem

Máte-li to ovšem blíže do jižních Čech na Novohradsko, u Českých Budějovic, neváhejte a zúčastněte se 6. ročníku Setkání českých a rakouských turistů.

Odkud se vydáte na cestu
Zatímco cyklotrasy dlouhé 33 až 93 kilometrů startují všechny od budovy hasičské zbrojnice v Nových Hradech, z mnoha pěších tras tam začíná jen desítka a dvacítka. Pořadatelé budou na zájemce o tyto trasy připraveni od sedmi do dvanácti hodin.

Na všechny ostatní pěší trasy, z nichž ta nejdelší měří osmatřicet kilometrů, rozveze turisty autobus. Ten bude odjíždět z novohradského náměstí v půl osmé a staví ještě na nádraží, kde naloží další pochodníky v osm hodin.  

Kudy trasy povedou

Nemáme z naší hlavy, že trasy vedou přes (vybráno namátkově): Terčino údolí, Horní Strpnice, Dobrá Voda, Hojná Voda, Šejby, Veveří, Žumberk, Božejov, U Čertova rybníka, Cuknštejn, Nad Liščím dolem, Žofín, Černé údolí, ...

Za podrobné informace děkujeme panu Němečkovi z Klubu českých turistů.

O Putování Novohradskem se můžete více dozvědět u ing. Jiřího Hlaváče z KČT České Budějovice na tel. 387 410 806.

Redakce Žena-in.cz přeje všem účastníkům hezké počasí, a když se potkáte na trasách s rakouskými turisty, pozdravujte je od nás.

   
Reklama