Každý, kdo má naplánovanou zimní dovolenou, asi zažil pocit, kdy trnul u předpovědi počasí, zda se zase oteplí a sníh půjde dolů, nebo bude mráz až praští. Letošní výkyvy teplot přidělaly nejednu vrásku na čele mnohým lyžařům a snowboardistům. Pokud patříte mezi ty, kteří raději vyčkávají a na poslední chvíli se rozhodují, kam pojedou, tak je zde pro vás pár tipů.

 

Máte-li platný pas a rozumíte slovensky, můžete vyrazit třeba na Slovensko. Nedaleko od česko-slovenských hranic se mezi mohutnými horskými masívy Malé Fatry nachází jedna z nejkrásnějších dolin Slovenska s nádhernými lyžařskými svahy - Rajecká dolina. V ní se nachází celkem tři lyžařská střediska, a každý vyznavač zimních sportů si vybere podle svého.

 

Středisko Javorinka v Čičmanech má tři sjezdové tratě s délkou 3 600 m, pět vleků a turistické a běžecké tratě dlouhé 7,5 km. Během sezóny je návštěvníkům k dispozici lyžařský servis, půjčovna lyžařské výstroje a vydanou energii je možno doplnit v rychlém občerstvení. Druhé lyžařské středisko Rajecká Lesná leží 3 km za obcí. Jsou tam tři lyžařské vleky od 630 do 880 m a kapacita přepravených osob je 1 400 za hodinu.

Lyžařské středisko Fačkovské sedlo je od obce Fačkov vzdálené 3 km. Nejvyšší stanice lyžařského vleku je 1 060 m, délka sjezdovek 4 800m a je tam i upravená 15 km dlouhá trať běžeckého stadionu.

 

Některé svahy mají umělé zasněžování a jsou vybaveny umělým osvětlením, takže uspokojí jak začátečníky, tak náročnější lyžaře. Prakticky všude okolo jsou vhodné podmínky pro běžecké lyžování s výstupem na vrcholy nejvyšších hor a hřebenů Malé Fatry.

 

Vzhledem k blízkosti všech lyžařských středisek od našich státních hranic, je toto místo vyhledávaným cílem pro víkendové i prázdninové lyžařské pobyty vhodné pro rodiny i s malými dětmi.

 

Odkazy

http://www.rajec.sk

http://www.rajeckadolina.sk/slovak/info/firmy.html

http://www.zdruzenie-rajeckadolina.sk/rdolina/

http://www.cicmany.host.sk/

http://www.cicmany.viapvt.sk/

http://www.chataziar.sk/

www.rajeckapohoda.sk,

http://www.terchova.sk/

Reklama