ggrr.jpg

Ačkoliv je Redmi Note 10 Pro telefonem střední třídy, má špičkový display (2400 × 1080 px), je rychlý, a ještě k tomu disponuje 108megapixelovým fotoaparátem. Chválíme i design. Obzvláště řešení modulu fotoaparátů se nám moc líbí. Boky telefonu jsou oblé a hezky padne do ruky. Oceňujeme i čtečku otisku prstů, která je chytře schovaná na boku v plochém tlačítku pro vypínání nebo zhasínání telefonu.

Na 6,67palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí je pěkný pohled. I za většího svitu slunce je display dobře čitelný. Co nás zaujalo, je blikání telefonu při upozorněních. Místo informační diody telefon totiž nenápadně bliká po stranách displeje.

redmi-note-10-pro-gradient-bronze-1500x800-01-750x0-c.png

Redmi Note 10 Pro nabízí i kvalitní zvuk. Stereo reproduktory najdeme na jeho spodní i horní straně. Hrají velmi kvalitně a dostatečně nahlas. Na horní části telefonu najdeme klasický 3,5mm jack pro sluchátka, který velmi oceňujeme, protože si tak do telefonu můžeme zapnout téměř jakákoliv sluchátka na rozdíl od některých konkurenčních modelů.

tgb.jpgRůzné snímky focené hlavním fotoaparátem

Telefon je rychlý s výkonným procesorem. Ani jednou se nám nesekl, a to ani při trochu náročnějších hrách. Disponuje operační pamětí s 6 GB. Dobrá je i výdrž baterie (5 020 mAh), která vydrží naprosto celý den. Ještě večer poté, co jsme s ním celý den fotili, natáčeli a měli zapnutý internet, hlásila baterie 55 %. S rychlonabíječkou, která je obsahem balení, je telefon nabitý na 100 % za něco málo přes hodinu. Co nás trochu překvapilo, je chybějící podpora 5G internetu.

saasd.jpgSnímky pořízené předním selfie fotoaparátem

Jelikož jde o telefon střední třídy, byli jsme velice zvědaví na foťák. Xiaomi telefony fotí většinou celkem slušně a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Fotografie jsou kvalitní s živými barvami. Za denního světla naprosto perfektní. Večer už je to trochu horší, spíše průměr. Stejně tak noční režim. Na střední třídu ale dostačující.

dsfsdf.jpgFoceno zblízka

Slušný je i portrétní režim, kde oceňujeme možnost v telefonu po pořízení snímku upravit sílu rozmazání pozadí, nebo makro, se kterým lze pořídit krásně ostré detailní snímky. Co nás trochu mrzí je, že 108megapixelový snímač postrádá optickou stabilizaci. Fotoaparát má funkci oddálení i přiblížení obrazu. Při zoomu už nejsou ale fotky bohužel tak kvalitní a obraz se trochu slévá.

fsdf.jpg
Makro snímky

Přední fotoaparát pro selfie má 16mexapixelové rozlišení a výsledné snímky z něj jsou na dobré úrovni. Za nás naprosto dostačující. Co se videa týče, natáčí ve 4K rozlišení. Výsledek není vůbec špatný, ale patří spíše k průměru. S optickou stabilizací by to bylo určitě o něco lepší.

Telefon má 128 GB vnitřní paměť. Oceňujeme, že má také slot na microSD karty, kterými si můžeme paměť ještě navýšit. Focení a točení videí ve velkém tedy nic nebrání.

 

Více informací najdete na xiaomi.cz.

605b0d7f7a194obrazek.png

Reklama