Pražský Slovanský ostrov se už dnes promění v jednu velkou restauraci. Uskuteční se tu druhý ročník kulinářské show Prague Food Festival 2008.

Své kuchařské umění budou předvádět a nabízet k ochutnání skoro čtyři desítky špičkových českých kuchařů. Návštěvníci si budou moci vybírat z delikates české i světové kuchyně. „Hlavní myšlenkou festivalu je představit veřejnosti restaurace, do kterých se jako normální smrtelníci jen tak nedostanou ať už kvůli vyšším cenám, nebo jen obyčejným předsudkům,“ řekl pořadatel festivalu Pavel Maurer, vydavatel známého gastronomického výběru Top 100 Grand Restaurant, kde vyhlašuje deset top restaurantů.

„Chceme, aby lidé mohli ochutnávat nejlepší gastronomii, kterou tato země nabízí. Mnoho lidí je stále bojácných. My Češi jsme konzervativní. Je to možnost, abychom v sobě tento konzervatismus přelomili,“ řekl pro Ženu-in.cz Pavel Maurer.

Pane Maurere, jaké delikatesy se budou na Slovanském ostrově nabízet a jak bude kulinářská show probíhat?
Bude to výběr z brazilských, thajských, francouzských nebo japonských pokrmů, které si budou moci návštěvníci dopřát za 350 korun, které promění za deset takzvaných grandů, jakýchsi poukázek. Zájemci si pak mohou dokoupit i další grandy. Restované mušle nebo krevety, japonské suši nebo italské rybí skvosty tak dostanou za symbolickou cenu. Platba je nutná proto, aby lidem nebylo špatně. Obrovské množství dobrého jídla totiž mnohdy působí jako velké pokušení.

S rodiči přijdou jistě i děti, co jste pro ně připravili?
K dispozici bude i dětský gurmánský koutek, takový profesionální babysitting, děti dostanou kuchařské čepice, zástěry, budou vařit, ochutnávat, soutěžit o ceny.

Je to blok soutěží, který začne každý den v 16. hodin a bude trvat asi tak hodinu. Každé soutěžící dítě vyhrává a získává malé dárečky. Děti budou malovat do mouky, navlékat těstovin na rychlost, vykrajovat kolečka z lineckého těsta, modelovat z marcipánového těsta a připravena je i tradiční soutěž, a to prokousávání se koláčem.

A mohou děti sníst svoje výtvory?

Co si uvaří, to sní, pití a občerstvení, sladkosti jsou zdarma.

 

Jak budou odměněni ti nejlepší malí kuchtíci?

Máme připraveny Gurmánské diplomy.

 

Kdo bude s dětmi vařit?

Specialisté z cukrárny U lucerny.

Pro představu: Café Imperial spotřebuje 1 metrák hovězích líček, brazilská restaurace Ambiente jen za sobotní den zpracuje 150 kg masa a Radisson SAS, Alcron prodá 80 kg telecích kolen, 30 kg hřibů a lišek, 20kg tuňáka a 10kg tygřích krevet a 700 porcí mini dezertů. Vypije se 5000 litrů nápojů.


Navštívíte festival jídla? Vezmete i děti?

Reklama