Až o deset let později si mohly pořídit převratnou novinku americké hospodyně; to už měla rozměry sporáku a zabudovávala se do kuchyňské sestavy. Malá mikrovlnka, která se dala postavit na linku, se objevila až v roce 1967. Od té doby se vydala na vítězné tažení po domácnostech celého světa.

mo1.jpg

Dnes najdeme tohoto skvělého partnera pro uspěchaný život nejen ve většině hlavních domácností, ale také na chatách a chalupách. Bez reptání ohřívá a rozmrazuje, kdykoliv potřebujeme tuto misi splnit v rekordním čase. Je ale i naší prodlouženou rukou, když jsme v práci, a chceme, aby se děti najedly. Mikrovlnná trouba však dokáže mnohem víc, než jen ohřát zbytky z předchozího dne. Nevíte, jak se v nabídce zorientovat a vybrat si tu pravou? Pomohou vám tyto čtyři tipy odborníka!

Volně stojící nebo vestavná?
„Samostatná mikrovlnná trouba se bude hodit tam, kde převládají volně stojící spotřebiče, například do kuchyní se sporákem. Je velmi praktická, protože ji můžete umístit tam, kde máte elektrickou zásuvku, tedy v situaci, kdy vám stávající elektroinstalace nedává jinou možnost,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA. A když jste v podnájmu, jednoduše si ji můžete s sebou odnést do nového domova. Je většinou levnější. Opticky ale bude hodně výrazná. Vestavný spotřebič naopak dokonale splyne s linkou a zachová jednotnou estetiku kuchyně. Je třeba na něj však pamatovat při plánování kuchyně a uzpůsobit rozvody a přesné umístění zásuvek.

mo2.jpg

K jakému účelu ji pořizujete?
Základní mikrovlnná trouba vám bohatě postačí, pokud ji chcete použít jen k ohřátí jídla nebo rychlému rozmrazení. „Mikrovlnná trouba s grilovacím tělesem už dokáže pokrm nejen ohřívat, ale i dokřupava zapékat. Při kombinaci obou typů ohřevu můžete grilovat menší porce masa, zapékat nebo rozpékat pečivo,“ dodává Jana Neuszerová.
Mikrovlnka může být vybavená i funkcí horkovzdušného pečení a automatickými programy – pak poslouží stejně, jako klasická trouba. Dobře se uplatní v malých kuchyních nebo na chalupě, kde zastane funkci dvou spotřebičů.

Objem a velikost talíře
Mikrovlnné trouby mají různou velikost – ty nejmenší pod 20 litrů se hodí pro malou domácnost. A naopak pokud je vás doma víc, sáhněte spíš po spotřebiči s objemem kolem 30 l, v němž je možné ohřívat pomocí speciálního stojánku i dvě porce najednou. Nejspíš bude mít i větší průměr otočného talíře, na který hravě umístíte i větší dózu třeba při zapékání pokrmu grilovacím tělesem. Některé mikrovlnky mívají vnitřek z nerezu. Mohou mít i funkci pro automatické čištění.

mo3.jpg

Ovládání
Pro někoho je nejpohodlnější ovládání pomocí knoflíků. Základní mikrovlnné trouby mívají dva; jedním se nastavuje výkon a druhým čas. Velmi intuitivní je i ovládání pomocí kombinace knoflíku a tlačítek. Vícefunkční mikrovlnky mají většinou elektronické ovládání nebo dotykový displej, který zobrazuje zvolený program i zbývající čas tepelné úpravy. Mohou mít i dětskou pojistku.

mo4.jpg

Produktové tipy pro inspiraci
m1.jpgVestavná mikrovlnná trouba MORA VMT 452 X s grilem má objem 28 l a uplatní se i ve vícečlenné domácnosti. Je vybavená grilem s výkonem 1 100W a 6 výkonovými stupni. Umožňuje i kombinovaný ohřev pomocí mikrovln a grilovacího tělesa. Elegantní nerezové provedení s úpravou proti otiskům prstů zaručuje pro snadnější údržbu. Z nerezu je i vnitřek trouby, v němž je umístěn velký otočný talíř s průměrem 315 mm. Potěší také snadná montáž - rámeček je již namontován na troubu. Součástí trouby je také grilovací rošt pro grilování menších porcí masa nebo rozpékání pečiva. Má jednoduché m2.jpgelektronické ovládání a časovač. Trouba se otevírá do boku. Stojí 5 990 Kč.
Bílá volně stojící mikrovlnná trouba MORA MT 120 W o objemu 20 l nabízí klasický mikrovlnný ohřev a rozmrazování. Je vybavená 5 výkonovými stupni a jednoduchým mechanickým ovládáním s možností nastavení ohřevu až 35minut. Skvěle poslouží v malých domácnostech nebo třeba na chatě či chalupě. Stojí 1 690 Kč.

 www.mora.cz
6168035d12e71obrazek.png

Reklama