Tak nám ty Vánoce letos parádně vyšly, a my si buď právě užíváme volna, nebo se chystáme vyrazit na hory. Můžete sbalit celou rodinu a změnit prostředí, nebo se někde v teple sejít s přáteli, anebo se s partnerem jen tak „udělat pro sebe“. Ale také můžete zůstat doma a pořádně si zalenošit. Tak jak se rozhodnete? A jaké radovánky nám vlastně zima přichystala?

1) Zimní móda dokáže lichotit postavě. V zimě na sobě nosíme několik vrstev oblečení a doplňků, a můžeme tak lépe projevit svůj stylistický talent a vkus, a také se v silnějších vrstvách látek lépe ztratí nějaký ten špíček. A ty huňaté pletené svetry, flaušové šály, módní teplé čepice a kloboučky! Stačí se už jenom zachumlat a vyrazit „honit vodu“.

2) Konečně čas na pořádnou knížku. V létě nás baví spíš lehké múzy, ale teď máme čas a náladu na seriózní vážnou četbu – historické romány, sbírky básní, literaturu faktu... Třeba jste i nějakou knížku našli pod stromečkem, nebo si prostě zajděte něco ke čtení koupit, anebo navštivte knihovnu. Najdete tam nepřeberné množství inspirace.

3) Revize starých nepotřebných věcí. Vykliďte zásuvky! Když je ošklivé počasí a nic vás netáhne ven, vy máte pár dnů volna navíc, a tak se konečně můžete v klidu věnovat šuplíkům. Určitě potřebují probrat, vyklidit, vytřít a přerovnat obsah. Přitom si třeba na ledacos zavzpomínáte a s ledasčím se také konečně rozloučíte.

4) Vyrazte za kulturou – třeba do divadla. Představte si chladný zimní večer a krásně nasvícené Národní divadlo. Vy si odkládáte v šatně kožich, který jinak moc neunosíte, a v luxusní třpytivé róbě si užíváte slavnostní atmosféru. Není to hezčí zážitek než v parném létě?

5) Pozvěte přátele na večeři. V létě se pořád něco děje, a tak nemáte moc času scházet se přáteli. Teď je ale klidně můžete pozvat na večeři. A nemusíte kvůli tomu ani připravovat nějaké rafinované menu. Když naplánujete masové nebo sýrové fondue, každý si vlastně uvaří sám. A ještě se přitom báječně pobavíte.

6) Dopřejte si pořádnou parní lázeň. Sauna s párou jsou sice příjemné kdykoliv, ale když venku mrzne, až praští, toužíme po teple dvojnásob, a proto si ho také dvojnásob vychutnáme.

7) Zavzpomínejte na báječnou letní dovolenou. Pokud se vám stýská po moři, vytvořte si přímořskou atmosféru doma. Kupte si italské víno, připravte (nebo kupte) lasagne a tiramisu, pusťte si dovezené cédéčko se stylovou hudbou a prohlížejte si fotografie z dovolené.

8) Zapálená svíčka a voňavý „františek“ zlepší náladu. Aby vám bylo teplo nejen po těle, ale i u srdce, zapalte si aromatickou svíčku s kořeněnou dřevitou vůní a františka, purpuru či vonnou tyčinku, a užívejte si tu báječnou atmosféru, kterou vytváří mihotavé světlo a příjemné vůně.

9) Věnujte se pečlivě svojí pleti. Zima pokožce odjakživa příliš nesvědčí. Nicméně vysušená kůže ochotně přijímá všechny krémy a masky a pečující látky v nich obsažené, takže jsou brzy vidět pozitivní výsledky.

10) Pokud máte doma krb, tak si ho zapalte. A dívejte se do mihotajících plamínků (stejnou službu poskytne i plynový krb). Nejlepší je samozřejmě u toho popíjet nějaký horký, voňavý nápoj: grog, punč, svařák... A mňamka na zub také není k zahození.

11) Lyžařský výlet s kamarády. Je v zásadě jedno, zda se vydáte na hory do Alp nebo na Klínovec. Hlavně, že strávíte úžasné chvíle s přáteli. A vůbec při tom nezáleží, jak dobrý jste lyžař. Nebo si pronajměte na víkend chaloupku a připomeňte si dětství u babičky na venkově.

12) Lenošení ve vyhřáté posteli. Co vám vlastně brání strávit volný den ve vyhřáté posteli s dobrým čtením, s hrnkem horké čokolády anebo s milovanou osobou? K tomu příjemná hudba, vůně jehličí... Co víc si přát?

Jak strávíte konec roku vy? Ponese se ve znamení sportovních aktivit nebo příjemného lenošení?