Vyrazili jsme z redakce lyžovat do Itálie – do střediska VAL DI FIEME. Jak se nám tam líbilo??? Co můžeme doporučit?

S CK SMARTTRAVEL jsem se na počátku února zúčastnila lyžařského zájezdu do VAL DI FIEME (Východní Dolomity).

Noční jízda minibusem rychle uběhla a ráno nás čekalo sluncem zalité příjemné městečko Cavalese.  Po krátké prohlídce a příjemném posezení u kávy (ta je v Itálii stejně nejlepší) jsme po úzké silničce dorazili do 5 km vzdáleného hotelu Ganzaie*** (1 300m). Příjemný rodinný hotýlek s nádherným výhledem na vrcholky Dolomitů. Pokud někdo hledá klid v lůně přírody, musí to být ideální místo i pro letní dovolenou…

A co kromě úchvatného místa a výhledu tento hotel nabízí? Jsou zde k dispozici 2- až 4lůžkové pokoje se sprchou/WC a TV. V hotelu je restaurace, bar, klubovna s TV a stolní tenis. Úžasná po celodenním lyžování je i sauna za symbolický poplatek 1 €/osobu.

Samostatnou kapitolou je stravování – to patří svou kvalitou k chloubě hotelu. Musím říct, že večeře o 4 chodech svou kvalitou a rozmanitostí uspokojí i velmi náročného gurmána.

No ale kvůli jídlu jsme přece jen do Val di Fiemme nepřijeli, takže jaké bylo lyžování?

Skvělé, ale rozhodně to nebyl žádný odpočinkový týden. Náš minibus, který jsme měli po celou dobu pobytu k dispozici, nás každé ráno na devátou hodinu dopravil do některého ze středisek, kde jsme pilně (více či méně :-)) lyžovali tak do půl páté odpoledne. Mé netrénované svaly sice jevily známky protestu, ale nevyužijte skvělého sněhu a optimistického sluníčka! No, naštěstí najdete na všech sjezdovkách dostatečné množství restaurací s cenově i pro nás dostupným občerstvením. Po lyžování jsme se 2x zastavili na vykoupání v plaveckém bazénu v Cavalese, popř. jsme si uvolnili svaly v již zmíněné sauně přímo v hotelu.

A co zde tedy na lyžaře čeká? Val di Fiemme je jedna z nejvyhledávanějších lyžařských oblastí Itálie ležící ve východních Dolomitech. Tvoří ji 6 hlavních středisek: Skicenter Latemar, Alpe Cermis-Cavalese, Belamonte-Alpe Lusia-Moena, Passo Rolle a menší střediska Passo Lavazé a Ziano. My jsme navštívili první tři z nich. Vzdálenost mezi jednotlivými středisky nepřevyšuje 20 km.

Rozmanité bezvadně upravené terény uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i náročné sjezdaře, na které zde čeká mimo jiné např. fantastická 5 km dlouhá černá sjezdovka „Pista Olympia“ z vrcholu Alpe Cermis nebo 3,8 km dlouhá sjezdovka Fiamme d´Oro nad Moenou. Val di Fiemme je součástí obřího lyžařského komplexu středisek Dolomiti Superski, pro který platí jediná společná permanentka – tzv. Dolomiti Superskipas. A pozor – pro děti do 14 let je zde všude povinná přilba.

 

Osobně to sice nemohu posoudit, ale ve Val di Fiemme si prý na své přijdou i běžkaři. Určitě je to pravda, protože v roce 1991 se zde konalo i mistrovství světa v klasickém lyžování, oblast byla nominována i pro MS 2003. Každoročně se zde pořádá známý 70 km dlouhý běžecký maratón MARCIALONGA se startem v Téseru.

 

A ještě jedna věc stojí za zmínku - Lyžařské Eldorado Sella Ronda
Zde Vás čeká nezapomenutelný zážitek na lyžích po okruhu kolem horské skupiny Sella, italsky Sella Ronda. Můžete si zde vybrat jeden ze dvou okruhů – zelený nebo oranžový. Oba okruhy jsou dlouhé asi 40 km a procházejí celkem 4 známými lyžařskými středisky – Val di Fassa, Arabba, Alta Badia a Val Gardena, které jsou oddělené vysokými horskými sedly. Při túře po okruhu překonají lyžaři výškový rozdíl téměř 8 000 m. Za normálních podmínek je doba potřebná k objetí min. cca 5 hod. Pro absolvování Sella Ronda je zapotřebí skipas Dolomiti Superski.

 

A co říct závěrem? Příjemné rodinné ubytování, skvělá kuchyně, ochotný a milý průvodce, skvělé sjezdovky a nádherné italské slunce… takový byl zájezd s CK SMARTTRAVEL.

Více najdete na www.smarttravel.cz

 

 

 

Reklama