briošky

Briošky jsou nejlepší čerstvé - ještě teplé s máslem a marmeládou. S těstem lze však kouzlit i jinými způsoby. Těsto můžete rozválet, posypat kakaem, cukrem a poházet kousky másla. Poté smotat a rozkrájet. Připravené „šneky“ pak pečeme na plechu vysypaném směsí 150 g hnědého cukru, 100 g sekaných mandlí a 150 g rozpuštěného másla.

Suroviny

základ:
1/3 hrnku teplého mléka
1 lžíce instantních kvasnic
1 vejce
250 g hladké mouky

hlavní těsto:
60 g cukru krupice
1 lžička soli
4 velká vejce
200 g hladké mouky
170 g změklého másla

Postup

Nejprve si zpracujeme základ na těsto.

Do mísy dáme mléko, kvasnice, vejce a polovinu mouky. Rozmícháme a poté posypeme zbylou polovinou mouky. Necháme odpočinout 30-40 min. Že je vše tak jak má být signalizuje to, že vrchní vrstva mouky popraská.

Hlavní těsto
Do základu přidáme cukr, sůl, vejce a jeden hrnek mouky. Zde je ideální (tedy pokud nejste kulturista) nasadit nějakou domácí techniku - nejlépe robot s hnětacím hákem. Já nedávno dostala na testování naprosto úžasný kuchyňský robot, tak jsem mu udělala zrovna zátěžovou zkoušku. Mícháme minutu, nebo dvě, až se vše krásně spojí. Přidáme zbytek mouky a necháme robot pracovat nejméně 10 minut, aby těsto mělo tu správnou konzistenci. Poté začneme pomalu zamíchávat máslo. Chvilku to vypadá že vše je v háji, ale nakonec budete mít nádherné máslem vonící těsto.

Toto necháme kynout zakryté při pokojové teplotě 2 hodiny. Poté rukama v místě znovu prohněteme - miluju se v tom babrat, i když si u podobné činnosti vždycky vzpomenu na Blaženu ze „Slunce seno…“, jak tam na dvorku něco míchala v té otlučené smaltované místě, a Miluna jí to tam přijela nandat. :)

Ale zpět ke kynutí. To druhé bude trvat opravu dlouho. Takže těsto zakryjte folií, dejte do ledničky a běžte spát! Minimální délka kynutí by měla být 5 hodin.

Ráno těsto vyndáme z lednice a je připraveno pro další použití.

Já zvolila poprvé variantu ukrajovat malé kousky těsta, udělat z nich kuličku a dát do připravené formy na mufiny. Některé z kuliček jsem naplnila kousky mléčné čokolády.

Ve formě necháme ještě chvíli nakynout a poté dáme péct na 10-15 minut do trouby vyhřáté na 200 °C.

Dobrou chuť přeje Beaute.

Reklama