Zhoršování zraku s přibývajícím věkem je přirozený jev. Zejména lidé po čtyřicítce tak často začnou mít problémy s viděním nablízko. Pokud navíc vidí špatně i na dálku, stojí před otázkou, zda neexistuje lepší řešení, než nutnost kupovat druhé brýle. Odpovědí jsou progresivní brýlové čočky, někdy označované také jako multifokální.

b

Mnozí si při výrazu „multifokální brýlové čočky“ vybaví brýle svých dědečků a babiček. Ti měli na nose často nevzhledné brýle s tlustými brýlovými čočkami, které byly navíc rozdělené na dvě poloviny. Díky tomu každý hned na první pohled poznal, že už nejsou nejmladší. „Doba, kdy byly multifokální brýlové čočky viditelně rozděleny na dálku a na blízko, je už dávno pryč. Dnešní moderní progresivní čočky nerozeznáte od těch, které korigují zrak pouze na jednu vzdálenost,“ říká Mgr. Eliška Kudláčková, hlavní optometristka společnosti GrandOptical. „Díky tomu roste obliba těchto brýlových čoček, protože lidé poznali, že jsou pro běžný život mnohem pohodlnější,“ dodává optometristka. 

Pořídit si brýle s progresivními čočkami je přitom velmi praktické. „Pokud si totiž koupíte brýle s těmito čočkami, stačí vám pouze jedny. Nemusíte mít tedy obavy, že budete neustále hledat ty brýle, které zrovna potřebujete,“ uvedla Mgr. Eliška Kudláčková. Progresivní brýlové čočky jsou výhodné i z pohledu ceny. Při nákupu brýlí totiž nemusíte dělat kompromisy mezi designem a cenou jen proto, že potřebujete dvoje brýle. „Ceny progresivních brýlových čoček začínají na částce 2790 Kč, takže jsou cenově srovnatelné s brýlovými čočkami na dálku nebo na blízko. A místo dvou kusů obrouček si můžete pořídit pouze jedny, takže nemusíte dělat kompromisy a můžete si vybrat ty, které se vám opravdu líbí,“ dodává Mgr. Kudláčková.

f

Nyní v dubnu navíc v GrandOptical nabízejí na nákup progresivních brýlových čoček velké slevy. „Jestliže si koupíte kompletní brýle, získáte slevu 50 % na jakékoliv brýlové čočky, tedy i na ty progresivní. Sleva se navíc mimořádně vztahuje i na jakékoliv povrchové úpravy brýlových čoček“ prozradila Magdaléna Matýšková, marketingová manažerka společnosti GrandOptical. Kromě toho získáte také garanci spokojenosti. Když si na své nové progresivní brýlové čočky do jednoho měsíce od nákupu nezvyknete, v GrandOptical vám je bez problémů vymění tak, abyste byli se svými novými brýlemi maximálně spokojeni. „U nás ale zákazníkům pomáhají s výběrem optici, kteří mají dostatek znalostí a zkušeností na to, aby každému poradili s výběrem právě takových brýlových čoček, jaké zrovna potřebují.“ dodala Magdaléna Matýšková.

Více informací o nabídce progresivních brýlových čoček získáte v kterékoliv z 53 prodejen GrandOptical po celé ČR. Jejich seznam naleznete na www.grandoptical.cz. Navštivte tedy nejbližší prodejnu a nechte si poradit, jaké brýlové čočky pro vás budou ty nejvhodnější.

f

Více informací se dozvíte na stránkách www.grandoptical.cz

logo

Reklama