go4.jpg

Můžete si dokonce pochutnávat i na smažených dobrotách, jen je stačí připravovat z kvalitních surovin a s minimem tuku. V horkovzdušné fritéze vám bude stačit jen jedna lžíce oleje, ale bez problémů se obejdete i bez ní.

Dokonalá chuť křupavé krusty se šťavnatým, jemně propečeným středem cibulových kroužků, pikantních kuřecích nugetek nebo domácích vdolečků je prostě neodolatelná. A dobrá zpráva je, že si tyto laskominy můžete dopřát i ve zdravé verzi.

go.jpg

Vše co budete potřebovat, je kvalitní horkovzdušná fritéza; třeba Gorenje AF1409DB. A lžička, maximálně dvě lžíce oleje, které nalijete do spodní části vyjímatelného koše na přípravu jídel. Můžete si ale také pomoci rozprašovačem, z něhož se snese na povrch připravovaných dobrot sotva znatelná mlha mikrokapiček oleje.

I takto malé množství tuku zajistí, že připravované pokrmy získají při pobytu v horkovzdušné fritéze vytoužený zlatavý, křupavý povrch. Během chvilky tak 61e02e98cee0ablobid0.jpgvykouzlíte delikátní pohoštění pro rodinu nebo přátele ? zdravě, a navíc bez nepříjemných výparů, které by vás obtěžovaly ještě dlouho poté, co už je vše snědeno.

„O všechno se totiž postará horký vzduch, který cirkuluje shora dolů a zpět přes vnitřní stěny nádoby – a zajišťuje tak dokonalý rozvod tepla,“ upřesňuje Jana Neuszerová, odbornice značky Gorenje.

Kromě klasického smažení slaných jídel můžete horkovzdušnou fritézu využít i k přípravě sladkých dezertů, jako jsou vdolečky, sušenky, koláče nebo dokonce k pražení ořechů nebo semínek a koření nasucho.

Produktový tip

go3.jpg

Horkovzdušná fritéza Gorenje AF1409DB je vybavená vysokorychlostním konvekčním systémem. Tento systém zajišťuje dokonalý rozvod tepla – vzduch cirkuluje shora dolů a zpět přes vnitřní stěny nádoby. Smažené nebo pražené pokrmy proto připravíte se stejně lahodnou chutí, ale zdravě - pomocí horkého vzduchu s minimem tuku nebo zcela bez tuku a bez nepříjemných výparů. Extra velká fritovací nádoba s nepřilnavým povrchem o celkovém objemu 3,5 l je vybavena praktickou rukojetí, která přijde vhod především při následném servírování. Protiskluzové nožičky zajišťují perfektní stabilitu během probíhající přípravy jídel. Každý pokrm má jiné nároky na přípravu, proto nabízí fritéza devět přednastavených programů s nastavitelnou teplotou v rozsahu od 80 do 200 °C. Hravě tak usmažíte třeba řízky nebo hranolky pro celou rodinu, ale i sladké pokrmy a zákusky. Vše potřebné nastavíte snadno na přehledném LCD displeji s dotykovým ovládáním a decentním podsvícením. Praktická je i funkce časovače, který je možné nastavit až na 60 minut. Spotřebič má příkon až 1400 W a váží 4,5 kg. Doporučená cena je 2 699 Kč.

Více informací na cz.gorenje.com
61e02de2ab399obrazek.png

Reklama