mur.jpg
Foto: Shutterstock

Když je fantazie vražedná – dvanáctileté dívky chtěly obětovat spolužačku
U dětí je jedinečná právě jejich fantazie a takzvaná magičnost - tendence podpírat interpretaci dění v reálném světě fantazijními procesy. S procesem dospívání pak magičnost a bujnou fantazii ve většině případů nahradí logika a racionalita. Docela jinak tomu ovšem bylo v případě dvou dvanáctiletých dívek Anissy Weier a Morgan Geyser, které podlehly svým fantaziím natolik, že se pokusily zabít svou spolužačku Payton Leutner.

Jak Anissa tak Morgan byly fanynkami fiktivního literárního žánru zvaného creepypasta. Jedná se o strašidelné či hororové povídky s prvky paranormálních aktivit, jejichž hrdinou bývá povětšinou chladnokrevný či duševně nevyrovnaný jedinec, jenž vraždí či fyzicky napadá jiné. Obsahují tématiku sebevražd či přímo vraždění. Nejčastěji se šíří internetem a píší je samotní uživatelé (ne nezbytně vždy).

Jedním z takových uživatelsky přitažlivých creepypasta hrdinů je i Slander Man. Vysoký muž bez tváře a nepřiměřeně dlouhými končetinami. Jeho příběh říká, že pokud se dozvíte o Slander Manovi, rozhodně se dozví i on o vás. Své oběti si pečlivě vybírá, poté je unese a vraždí zvlášť brutálním způsobem. Nejčastěji je dlouhými končetinami probodává a postupně zbavuje životně důležitých orgánů. Právě Slander Man učaroval Anisse a Morgan natolik, že se spolu bavily prakticky jen o něm. Jejich třetí kamarádka Payton nadšení pro subkulturu creepypasta nesdílela a možná i právě proto si ji dívky později vybraly za svou první oběť.

Podle pozdějších výpovědí se Anissa a Morgan toužily stát Slander Manovými pomocnicemi a věřily, že aby je přijal jako sobě rovné, musí se dopustit vraždy. Hrůzný čin společně naplánovaly na 30. května 2014, kdy slavila Payton narozeniny a obě děvčata u ní přespávala. Nakonec se však domluvily, že bude lepší provést zločin mimo domov. Druhý den se tedy společně vydaly do lesa poblíž města Waukesha ve státě Wisconsin. Chvíli si hrály společně na schovávanou, ovšem poté Anissa a Morgan vytáhly dlouhý kuchyňský nůž a po krátkém dohadování, kdo bude konatelem, zasadily kamarádce 19 bodných ran, které jako zázrakem o milimetry minuly všechny důležité orgány. Následně prchly a nechaly Payton svému osudu. Té se podařilo plazením a přitahováním se za nízké větve stromů dostat až na silnici. Tam si jí všimnul cyklista Greg Steinberg, jenž okamžitě přivolal rychlou záchrannou službu a tím zachránil Payton život.

Pachatelky byly vzápětí velmi rychle dopadeny v prodejně nábytku. Vražednou zbraň měly přímo u sebe. Během vyšetřování Annisa projevila lítost nad tím, čeho se s Morgan dopustily, ovšem uvedla, že tak činila na příkaz hlasů, které vyhrožovaly zabitím její rodiny. Morgan působila celou dobu vyšetřování klidně a za viníka celé situace bez mrknutí oka označila Annisu. Přiznala ovšem, že ji navštěvují tajemné bytosti z jiné dimenze (například profesor Severus Snape z univerza Harryho Pottera) a nutí ji dělat špatné věci. Její vyšetřující lékař později vypověděl, že si byl diagnózou paranoidní schizofrenie prakticky jistý ihned, jak Morgan spatřil. Neustále prý mluvila s někým, kdo v místnosti nebyl, bezdůvodně se smála a často hovořila velmi zmateně.

Obě dívky byly po expertíze soudních psychiatrů shledány duševně nemocnými a byla jim nařízena nepřetržitá psychiatrická léčba pod dohledem státu. Morgan má naději podívat se na svobodu ve svých 53 letech, ovšem jen v případě, že nebude vykazovat známky schizofrenie, a i nadále by musela pravidelně docházet na ambulantní léčbu. Stejné podmínky byly stanoveny i pro Annisu, té ovšem lhůta podmínečného propuštění vyprší 37. narozeninami.

Čtěte také: 

Zdroj: Clifford L. Linedecker - Vraždící děti, Youtube kanál Krimi příběhy, All thats interestingParamagNY Times, Wikipedie