Plně digitalizované řešení šetří nejen čas se zdlouhavým papírováním, ale také zefektivňuje práci a podporuje spokojenost a produktivitu zaměstnanců, zejména v oblasti řízení lidských zdrojů. Služba funguje ve webovém rozhraní, kde jsou personalistům k dispozici veškeré informace o zaměstnancích důležité pro pracovnělékařské prohlídky, a to přehledně a na jednom místě.

Individuální data nástupů do zaměstnání i periodicity lékařských prohlídek zaměstnanců často ztěžují personálním oddělením firem orientaci v organizaci pracovnělékařských vztahů. Lékařské prohlídky musí být navíc podle zákona přizpůsobeny úrovni rizika na daném pracovišti, čímž se systém stává ještě komplikovanějším. V praxi je proto jeho plnění pro firmy složité. Výsledkem je často nízká efektivita práce personalistů a zdlouhavé a mnohdy zbytečné papírování.

EUC PLS přichází s řešením
Zdravotnická skupina EUC spustila novou platformu pro pracovnělékařské služby. EUC může díky široké spolupráci s praktickými lékaři jako jediná garantovat poskytnutí a organizaci lékařské péče zaměstnancům po celé republice online. Nová platforma je prvním, plně digitálním rozhraním, skrze které mohou personalisté snadno posílat žádosti o pracovnělékařské prohlídky, zaměstnance přidávat, odebírat nebo editovat, spravovat rezervace prohlídek a sledovat jejich výsledky online v rámci celé ČR a napříč jednotlivými entitami. Díky intuitivním funkcím zvládnou během pár minut to, co by jindy zabralo hodiny vyplňování. Systém již dnes po jeho spuštění využívají desítky lékařů a zaměstnavatelů. Jejich počet díky kvalitě celé nabídky EUC PLS navíc velmi rychle narůstá.

Řešení EUC PLS následuje dlouhodobý cíl skupiny EUC v oboru zdravotnictví, kterým je především pokročilá digitalizace. „Pracovnělékařské služby poskytujeme v plném rozsahu v souladu s platnou legislativou. Jedná se o preventivní programy, díky kterým mohou firmy z dlouhodobého hlediska snížit náklady spojené s nemocností svých zaměstnanců, zvýšit efektivitu práce HR oddělení a zároveň mít přehled o pravidelných prohlídkách,“ vysvětluje obchodní ředitel Canadian Medical a EUC PLS, Vítězslav Havliš.

64f6eeabb9889obrazek.png

Výhoda pro celou firmu
EUC PLS dokáže nastavit pracovnělékařský systém každému zaměstnanci na míru. Efektivnější výsledky jsou díky tomu znát napříč celou firmou. Řešení totiž nejen šetří hodiny strávené papírováním, ale také vede zaměstnance k důsledné péči o vlastní zdraví, řádné prevenci – a tím v důsledku i k větší produktivitě. „EUC PLS je rovněž silným partnerem v případě řešení mimořádných situací, jako jsou nemoci z povolání, infekční nemoci na pracovišti, kontroly z krajské hygienické stanice a ostatní úkony nepřímo související s pracovnělékařskou péčí,“ doplňuje Ivana Rošková, ředitelka zdravotnického provozu EUC PLS.

Platforma funguje ve dvou rozhraních. Na straně klienta mají do prvního z nich přístup personalisté. Během pár kliknutí si mohou u každého zaměstnance zobrazit všechny nezbytné informace od osobních a pracovních údajů, přes datum příští lékařské prohlídky a způsobilost, až po seznam rizik. V detailních přehledech jsou jim navíc k dispozici veškeré informace o počtu žádostí o vyšetření nebo neuskutečněných prohlídek. Personalisté při práci ocení i grafické přehledy zaměstnanců podle entit, funkci filtrace seznamů, a především možnost exportu zaměstnaneckých dat, například ve formě tabulek nebo souborů PDF. Systém za ně také sám automaticky vyplní příslušnou žádost.

Do druhé zóny má přístup lékař, pro kterého jsou rovněž dostupné chytré přehledy rezervovaných prohlídek, uskutečněných vyšetření i fakturovaných výkonů. I z jeho pohledu je proces administrativy jednodušší a uživatelsky přívětivější – informaci o vyšetření může například snadno předat zpět zaměstnavateli v elektronické podobě. V neposlední řadě lékař v zóně má i možnost předem oznámit svoji nedostupnost a svoji péči organizovat pomocí chytrého, a hlavně jednoduchého kalendáře.

64f6eeb4abbfaobrazek.png

EUC PLS:

  • Jsme největší poskytovatel pracovnělékařských služeb v ČR Zajišťujeme zdravotní péči pro 1 100 korporátních klientů.
  • Přes 1 000 partnerských ordinací po celé České republice.
  • Pokrytí všech legislativních povinností zaměstnavatele.
  • 23 let zkušeností s pracovnělékařskými službami.
  • Partnerství s největšími zaměstnavateli v České republice.
Reklama