Dvakrát do roka, na jaře a na podzim, myje okna čtenářka Renicek. Na jaře se vždycky těší na pěkné počasí. A při mytí si povídá se sousedy.

Je pravda, že nová okna se myjí dobře. Taky si pamatuju, jak jsem musela doma rozšroubovávat okenice a mytí bylo o hodně těžší. Milá Renicek, moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Asi jako každá z nás, mám domácí práce méně, či více oblíbené, některé třeba přímo nenáviděné, ale mytí oken mi prostě vůbec nevadí. To zrovna patří mezi mé celkem oblíbené činnosti. Myju 2x do roka. Brzo z jara a na podzim. Už jen to, že první mytí oken rovná se nástup jara je příjemný pocit. Vyberu si den, kdy sluníčko nesvítí moc ostře a přímo, den kdy neprší a nefouká, kdy je prostě tak akorát. Nachystám si všechny potřebné kbelíky, utěrky, noviny na přeleštění, naladím si rádio a dám se do toho. Pokud myji okna obrácená před dům, každou chvíli někdo od některých sousedů vyjde ven, takže je stále s kým prohodit pár vět a když se přesunu k oknům situovaným do zahrádek za domem, je to vlastně to samé. Tam také pokaždé někdo hrabe v záhonech a chystá se na jaro. Maličké povídací přestávky udělají tu práci zábavnější a snesitelnější a ještě mám pak radost, že mám na příští půlrok okna hotová. Na podzim se mi myje hůř, chladný podzim a zimu s takovou radostí jako jaro neočekávám, ale dám si práci a vyberu také nějaký pěkný čerstvý podzimní den s vlákny babího léta a vlaštovkami na drátech a pustím se do toho. Oken máme tak akorát, osm. Máme nově vyměněná, takže odpadá rozšroubování a mytí i vnitřních ploch, což je samozřejmě fajn. Letos už mám jarní směnu za sebou. A do podzimu daleko. Po ochlazení už zas vyhlížím jarní počasí a oteplení. Skrz čistě umytá okna se to, panečku, vyhlíží jedna radost.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je OKNO. Předem děkuju!

Reklama