Máme tu další příspěvek, tentokrát od čtenářky bokul. Její manžel rád používá hlášku: Skromnost není žádná ctnost. Co si o ní myslíte?

Tak tohle přísloví by mě taky vytáčelo, milá bokul. Ať se manželovi ta dieta vydaří. :-) Děkuju za příspěvek a přeju pěkný den.


Milá Lucie, vážené čtenářky a čtenáři.

Většina (možná všichni) toužíme celý život po dokonalosti. Co je ale ona dokonalost? Lze jí dosáhnout?

Dle sebe mám často pocit, že když nejsme schopni sami dosáhnout onoho vytouženého vrcholu, dokonalosti, snažíme se k tomuto bodu dostat alespoň ty, kteří jsou v naší blízkosti. Rodiče to v nejednom případě aplikují na své děti, ženy to většinou aplikují na své partnery.

Sama za sebe jsem si před vstupem do manželství říkala, že se nebudu snažit manžela předělat. Jenže, co když se objeví něco, co člověk jen tak nezkousne? Variant řešení je jistě několik. Troufám si tvrdit, že dvě „nejjednodušší“ jsou mlčet nebo o tom protějšku říct. Pokud bych pokračovala v algoritmu řešení takových situací, zjistili bychom, že se celá věc komplikuje tím, že protějšek má opět řadu možností jak na podnět zareagovat.

A jak je to u nás doma?

Po zkušenosti z prvního vztahu, kde jsem mlčela a „trpěla“ v podstatě vše jsem se změnila. Nemám problém říci o tom, co se mi nelíbí. S tím, že bláhově očekávám, že se něco změní. Často je to bez výsledku a ještě častěji bez odpovědi. Ze všeho nejvíce mne vytáčí, když manžel sní 4letému synovi řízek a vůbec ho to netrápí. Mohla bych vypsat nespočetně příkladů, kdy jsem fakt byla vytočená a nechápala. Přijde Vám normální, když zdravá osoba sní diabetikovi dia potraviny? Tyto opakované situace jsem se snažila řešit. A dostalo se mi odpovědi, kterou považuji za hlášku roku: Skromnost není žádná ctnost.

Vytáčí mě ta hláška i samotná myšlenka. Protože to v podstatě je jako kdyby mi někdo řekl: „Držím bodovou dietu - vše, co uvidím, zbodnu.“ A nakonec sežeru i Tebe :-)

S poklidem o tomto tématu mohu napsat, neb manžel se před 17 dny rozhodl držet 40-denní hladovku. Takže ráno na mě nečeká prázdná lednička, dokonce mám k dispozici i pečivo a cokoli, co jsem do spíže dala a se synem dosud nesnědla. Najednou doma nemusíme řešit, že skromnost není žádná ctnost. Do značné míry se stydím, že doma toto řešíme, na straně druhé možná by to chtělo zažít a názor kritiků mého postoje by se změnil.

Svého muže miluji a jsem zvědavá, jak zase začne jíst po skončení hladovky.

Krásný den všem přeje bokul

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Hlášky, které mě vytáčejí

  • Jaké hlášky často používá váš partner?
  • Čeho se nejvíc týkají?
  • Vadí vám hodně?
  • Jak na ně obvykle reagujete?
  • Máte nějakou zajímavou (vtipnou...) historku na toto téma?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky. Vítězka získá dárek, hru pro páry: Hra o manželství od firmy Albi. Vaše příspěvky očekávám na adrese redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Moc děkuju!

hra

Reklama