AKTUALIZOVÁNO:
Znalci se už mají jasno. Barbora Škrlová alias Anička není duševně nemocná a může se tedy účastnit soudního jednání. Jedna z klíčových osob kuřimské kauzy si podle verdiktu uvědomovala důsledky svého jednání a byla plně vědoma své vlastní identity. Za Aničku se vydávala vědomě, a to ve snaze dosáhnout jasných cílů. Podle odborníků přitom nebyla iniciátorem tohoto jednání.

Psychologické a psychiatrické posudky Ústřední vojenské nemocnice v Praze tvrdí, že Škrlová, která se vydávala za třináctiletou Aničku a po svém útěku z Klokánku i za chlapce Adama, není duševně nemocná, ale trpí vážnou poruchou osobnosti. Přesto není její hospitalizace nutná.

Škrlová, které za týrání malého Ondřeje hrozí až osm let vězení, prohlašuje, že je sama obětí, nikoli pachatelkou. Jejímu tvrzení nahrává i další ze závěrů znalců. Podle nich je snadno ovlivnitelná. Ovlivnit ji tak mohla právě náboženská sekta, o níž se často spekuluje.  Posudek ale zároveň říká, že i Barbora sama dokáže se svým okolím manipulovat. 

Z týrání dětí bylo v kuřimské kauze obviněno celkem šest lidí. Rozpis brněnského krajského soudu, který se kauzou zabývá, naznačuje, že tresty padnou již za sedm dní. Žalobkyně Zuzana Zámoravcová dnes při závěrečné řeči u soudu navrhla desetileté tresty pro sestry Mauerovy za týrání Ondřeje s Jakubem a sedm let vězení pro Barboru Škrlovou. Nepodmíněné tresty žádá i pro ostatní tři obviněné.


Reklama