V uveřejněných článcích jsme vám představili kvalitní produkty firmy Indeco - vestavěné skříně a kuchyně. Protože vás tato nabídka zaujala, oslovili jsme odborníka této firmy, aby nám odpověděl na vaše dotazy, které nám přišly do redakce.

Ideco

Děkujeme za odpovědi, na které odpovídal interiérový poradce společnosti Indeco Martin Robauš.

1. Dobrý den, uvažuji o skříních na míru pro prostor, kde je šikmý strop, není to problém?
Šikmý ani jinak atypický prostor pro nábytek na míru není překážkou. Při výrobě zakázky jsme schopni poradit si s téměř jakýmkoliv prostorem - bohaté zkušenosti máme například z realizací v rodinných domcích. Podkrovní místnosti, které vybavujeme skříněmi na míru, tvoří zhruba 30 % z naší celkové produkce.

2. Dobrý den, jako materiály používáte pro výplně dveří? Myslím ty barevné plochy. Je to sklo nebo něco lehčího?
Pro výplně dveří používáme více materiálů. Jsou to buď barevná lamina nebo Thermopal lesk. Co se týče ostatních výplní, jedná se o sklo, které je podlepeno bezpečnostní fólií, tak aby se zabránilo případnému vysypání skla při mechanickém poškození. Bezpečnostní fólii mají samozřejmě i zrcadla.

3. Chtěla bych se zeptat - uvažuji o takzvaném pódiu v pokoji, pod podiem bych chtěla mít skříňky a na něm položenou matraci. Děláte něco takového? Aby konstrukce udržela i dva lidi, kteří na ni budou spát.
Pokud myslíte pódiem zvýšenou postel, pod níž jsou úložné prostory, pak ano. V podstatě postavíme skříň o rozměrech půdorysu postele, která bude vysoká tak, jak potřebujete. Úložný prostor následně zakryjeme posuvnými dveřmi nebo zásuvkami dle přání zákazníka. Na závěr se na toto vše umístí rám postele s lamelovým roštem a zvýšená postel je hotová. Při vyšší výšce základní části jsme schopni vyrobit i jednoduché schůdky, aby se na postel pohodlně uléhalo.

4. Dobrý den, děláte také skříně na nožičkách? Jakou největší velikost nožiček nabízíte a z jakého jsou materiálu?
Výšku nožiček si zákazník může vybrat. Většinou jsou to nožičky výšky 50, 100 a 150mm v materiálech hliník, chrom a nerez. Na přání zákazníka jsme však schopni dodat i jiné další atypické výšky nožiček.

5. Dobrý den, potřebuji udělat atypický botník, maximální hloubka 30cm, je to možné? Máte v doplňcích nějaké speciální držáky na boty? Děkuji
Vzhledem k tomu, že se společnost INDECO již 16 let zabývá výrobou vestavěných skříní a obecně nábytkem na míru, není tak pro nás problém vyrobit botník jakýchkoliv rozměrů. Klasické police můžeme nahradit naklopenými nebo teleskopickými držáky, případně výklopnými mechanismy.

6. Ráda bych se vás zeptala na kuchyň - mám rozpočet cca 100 tisíc, jde si za tuto cenu u vás pořídit moderní kuchyň, délka skříněk je 2,5 m nahoře i dole? Děkuji - vaše kuchyně se mi moc líbí, ale nevím, zda se vejdu finančně.
Je velmi pravděpodobné, že ano. U stanovení ceny kuchyní je to ale trochu složitější. Cena se totiž kromě velikosti odvíjí od použitých materiálů, případných doplňků a vybraných elektrospotřebičů.
Ideální v tomto případě je, pokud si změříte prostory kuchyně (do náčrtku si poznamenejte, kde jsou dveře, okna, vývody vody a odpadu, vypínače a elektrické zásuvky) a přijďte navštívit některý z showroomů INDECO. Na místě můžete bezplatně požádat o návrh realizace a tak budete mít přesně přehled o finančním rozpočtu. Výslednou cenu pak dále ovlivňuje zvolený materiál kuchyňských dvířek a pracovní desky nebo výběr dřezu.

7. Četla jsem o možnosti barevných výplních na dveře skříní i kuchyňských dvířek, jaký je výběr motivů? Uvažuji o použití nějakého pěkného barevného motivu do nové skříně v dětském pokoji, ale mám obav, zda je to bezpečné, přece jen jde o sklo.
Co se týká výplní dveří na skříních, tak sklo používané jako výplň je podlepeno bezpečnostní fólií, která má zabránit vysypání skla při jeho případném mechanickém poškození. Nicméně rozbití se bát opravdu nemusíte. Pokud chcete použít grafiku, je na výběr cca 14 000 000 motivů a navíc si můžete dodat i nějakou vlastní fotografii příslušného rozlišení a velikosti, kterou jsme schopni na výplň použít.
U kuchyní platí to samé, nicméně INDECO spolupracuje s firmou Trachea, která nabízí kuchyňská dvířka Overface s grafickými motivy.

8. Jak je náročný materiál lacobel na údržbu? Líbil by se mi nějaký povrch s vysokým leskem v nové kuchyni, ale bojím se, že na něm bude brzy vše vidět - především omaky od prstů, nečistota. Co byste mi doporučil za alternativu?
Lacobel je běžně používaný materiál, stejně jako laky a folie lesk. Při běžné údržbě domácnosti z tohoto mít strach nemusíte, Lacobely se čistí stejně jako zrcadla. Naopak si myslím, že údržba lesklých a hladkých povrchů je jednodušší než například tmavých matných a profilovaných dvířek.

9. Co za praktické vnitřní vybavení skříní nabízíte ve svých prodejnách? Lze si u Vás kompletně navrhnout i vnitřní vybavení skříně, například úložný prostor na kravaty, boty, pásky a drobnější doplňky?
Samozřejmě i vnitřní vybavení skříní lze u nás navrhnout. Ve standardní nabídce jsou výsuvné kravatníky a kalhotovníky, nebo držáky na pásky. Užitečným vnitřním vybavením jsou také držáky na úklidové nástroje a na hubici od vysavače. Navíc jsme schopni vyrobit různě dělené zásuvky na míru, například na šperky, hodinky, kravaty, šátky atd...

Ideco

10. Vaše kuchyně se mi velice líbí. Poradil byste mi nějaký nadčasový materiál a úpravu dvířek, aby kuchyň za pár let nezestárla a působila stále moderně?
Tak jistě Vám nezestárne kuchyň v bílé barvě doplněná například na horních skříňkách dvířky s grafikou dle vašeho uvážení. Sklo si můžete oživit právě nějakým pěkným osobním motivem. Jedná se o fólii, na kterou je natištěna Vámi vybraná grafika, která se následně přelepí druhou vrstvou bezpečnostní fólie. Skleněná výplň dvířek se pak zasadí do hliníkových rámečků a nasadí na korpusy horních skříněk. Velice oblíbená je nyní kombinace bílé kuchyně s pracovní deskou z masivního dřeva a použití kaleného skla místo obkladu na zeď za pracovní desku.

11. Plánuji si pořídit novou kuchyň, bohužel bydlím v panelovém domě a prostor je značně omezený. Myslíte ve své nabídce také na podobné malé prostory? Nabízíte třeba nějaké vychytávky přímo určené pro malé kuchyně?
INDECO vyrábí kuchyně na míru, to znamená, že jsme schopni poradit si i s menšími a atypickými prostory. Nejsme omezeni velikostí skříněk v rámci funkčnosti a o to je to jednodušší. Mezi oblíbené „vychytávky INDECO“ do malých prostor, patří výsuvný stůl, který lze elegantně ukrýt místo zásuvky a zákazník tak získá možnost k pohodlnému stolování nebo si rozšíří další přípravnou plochu.

Už při plánování bydlení si můžete představit, jak dům zařídíte - od obýváku přes kuchyň, dětský pokoj, ložnici až třeba po pracovnu či předsíň. S novými a velmi moderními trendy přicházejí i výrobci skříní na míru. Ten nejznámější na českém trhu - společnost INDECO CZ - vám poradí naprosto se vším a ještě vám ve svých prodejnách předvede váš návrh v 3D grafickém vizuálu. Více na www.indeco.cz

Reklama