Začalo to asi někdy okolo dvacítky. Nestíhala jsem tempo svých kamarádů, byla jsem často unavená a na túrách jsem sotva lapala po dechu. Netrvalo tedy dlouho a společným aktivitám s přáteli, kde se projevovala má neschopnost, jsem se začala vyhýbat. Místo toho jsem čím dál častěji zůstávala v posteli a okolí to tedy logicky začalo přisuzovat lenosti.

646370412a5acobrazek.png
Foto: Shutterstock

Já jsem ale nikdy lenivá nebyla, ráda jsem aktivní a doma mám ráda naklizeno. Vyčerpání ale způsobilo, že jsem se začala vyhýbat i domácím pracím a vždy udělala jen to nejnutnější.

Nejhorší pro mě bylo období menstruace, kdy mi bylo nejen špatně, ale zároveň míra vyčerpání dosahovala svého maxima. Protože jsem ale v té době byla ještě student, stačilo ten týden zkrátka vynechat přednášky, zavřít se doma a jen čelit ironickým narážkám kamarádů, že už nejsem ani schopná přijít do školy.
Tímto způsobem jsem v podstatě přetrpěla celých pět let na vysoké škole, sama jsem nakonec přistoupila na to, že jsem prostě jen líná. Vše se změnilo až po nástupu do práce. V rámci úvodní prohlídky jsem byla poslána také na krev. Následné rozbory ukázaly, že trpím chudokrevností. Paní doktorka mi tedy doporučila, abych se zaměřila na svůj životní styl, začala jíst více potravin bohatých na železo a také nějaké doplňky stravy.

Testování – nedostatek železa

My jsme v redakci věnovali Kristýně bylinné kapsle Maltoferrochin Dr. Svatek, aby je testovala. Jde o doplněk stravy s přírodním složením bez aditiv a konzervantů. Díky svému složení nemá vedlejší účinky jako podobné preparáty, to znamená, že nemá nepříjemnou pachuť a nedráždí žaludek či střeva. Tyto bylinné kapsle vycházejí ze 125 let staré receptury medicinálních vín Dr. Svatek, která jsou při nedostatku železa také vhodným řešením. Aby doplňky stravy přinesly organismu co největší užitek, musí poskytovat železo v dobře vstřebatelné formě a zároveň obsahovat i další látky a vitamíny. Proto obsahují nové bylinné kapsle od Dr. Svatek chelátovou formu železa, která přináší nejvyšší možné vstřebání a využitelnost železa v těle. Vstřebávání iontů železa navíc podporují i přidané vitamíny C, E a B. Stačí tak každý den užít jednu kapsli s 20 mg železa a vaše tělo snadno obdrží svou denní dávku této důležité látky.

6478a93bae1e3obrazek.png

Reklama