62a1ba0033bf8cl.jpg
Foto: Shutterstock

Výzkum, který si nechala vypracovat americká společnost Play Pennsylvania, se uskutečnil na vzorku 1 100 lidí, kteří byli dotazovaní na to, jak to mají s loterií a jaké jsou nebo nejsou jejich hráčské návyky.

Co se týče četnosti sázení, 20 % oslovených se loterie nikdy nezúčastnilo, 49 % sází příležitostně, 1 % denně, 10 % jednou týdně a 7 % jednou ročně. Další otázka směřovala na to, jaká čísla lidé volí. Nejčastěji jsou to náhodná čísla, dále jejich osobní šťastná čísla, datum narození, datum narození někoho z rodiny nebo datum nějakých osobních výročí.

Kdyby lidé vyhráli jackpot, 83 % zpovídaných uvedlo, že by tuto skutečnost před přáteli i rodinou tajili, aby se vyhnuli jejich nenechavým rukám. Je ovšem otázkou, jak by se jim podařilo utajit, že si najednou mohou dovolit věci, které dříve nemohli. 88 % by navíc finančně podpořilo příbuzné v nouzi nebo by část darovalo na charitu. Zajímavé je, že 2 % lidí by po výhře opustily svou drahou polovičku.

Pokud jde o to, co by lidé s výhrou udělali, nejčastěji se objevoval nákup nového domu, cestování či nové auto. Nějaké peníze by si ovšem lidé chtěli zodpovědně nechat a případně je investovat.

Zdroje: Play Pennsylvania, Studyfinds

Reklama