Přečtěte si příběh další čtenářky, která se odhodlala k operaci očí a teď už má klid a brýle nepotřebuje. Po těch letech těžkých obrouček, vyvařených čoček a rozbitých skel si to náležitě vychutnává čtenářka s nickem Hanula

Milé dámy - byla jsem obrýlenec od první třídy a dioptrie naskakovaly rychlostí blesku, až se vyšplhaly na úctyhodných 8,5 dioptrií. Prostě byla jsem slepejš a brýle byly mým denním nepostradatelným pomocníkem - ach, jak jsem trpěla. Chodila jsem ráda plavat do bazénu, ale byl to pro mě spíše stres - neviděla jsem na hodiny, kdy mám bazén opustit. Při aerobiku to nebylo také to pravé ořechové.... a tak jsem zajásala, když jsem objevila náhradní řešení - kontaktní čočky. Bylo to sice o něco lepší, ale.... oči zarudlé, spát se v nich nedalo, musely se vyvařovat (jak, když jste v přirodě pod stanem - na lihovém vařiči...) Tak jsem časem čočky - když jsem je asi dvakrát uvařila - zavrhla.

V „kapitalistické cizině“ jsem se dostala k super brýlím - krásné obroučky, zeslabená skla - začala jsem se cítit jako přitažlivá ženská a brýle mi přestaly vadit (na ten sport mi sice vadily pořád, ale sem tam jsem čočky přece jen nasadila).

Po sametové revoluci už to u nás bylo s obroučkami i skly - aber ty ceny.... nicméně jsem do brýlí vrážela, co jsem mohla.... Pak nastal pád v koupeně a brýle se roztříštily....

Ó je - to bude zase peněz a bylo - psal se rok 1997 a já šla na lov - kupovat nové brýle a požadavky jsem měla vysoké.... hezké obroučky, zeslabená skla, zabarvovací dle intenzity světla - sumasumárum - 12.000,-  Kč. Tak to teda ne.... jdu do laserové operace a hned jsem vyrazila na jednu soukromou kliniku. Odborné vyšetření - příští sobotu přijďte - budeme operovat jedno oko... no to nemůžu, jedu na dovolenou - no tak za rok už pojedete na dovolenou bez brýlí. A jak řekli, tak se i stalo - skoro 16 let jsem bez brýlí.... Ještě asi půl roku na to jsem každé ráno šmátrala po brýlích na nočním stolku, než jsem si vždy uvědomila -JUPÍ já je už nepotřebují!

Hanula

Milá Hanulo, to si ani nedokážu představit, jakou jste prožila úlevu. Držím palce a blahopřeji

Text nebyl redakčně upraven

Reklama