Také se vám sbíhají sliny? Vaše chuťové pohárky asi neuspokojíme, ale vaše oči si možná přijdou na své. Zveme vás na nový díl Školy stylu, v němž vám představíme další dvě „univerzální“ barvy, které sluší většině žen. Tentokrát ze škály hnědé.

čokoVoňavé názvy barviček jsem užila záměrně, nejen proto, aby vás tak trochu nalákaly, ale abyste si je dokázaly i lépe představit. Skořicová, (také rezavá, nebo odborně „siena pálená“) a čokoládová, (nejtmavší odstín hnědé) jsou barvy, které do podzimního šatníku určitě patří.

Barvy ze škály hnědých působí přívětivým a hřejivým dojmem, přesto se najde mnoho žen, které se jim vyhýbají z obav, že v nich budou vypadat usedle, že nepůjdou k odstínu jejich pleti, zkrátka, že jim nebudou slušet. V dnešní Škole stylu bych chtěla tyto obavy rozptýlit a tyto zajímavé barvy trochu „zpopularizovat“.

Čtěte také:

Vím z vlastní zkušenosti, že právě tyto odstíny jsou velmi slušivé a výborně se kombinují, takže není třeba se jich bát.

čoko

čokoČokoládová může skvěle nahradit černou, protože na rozdíl od ní působí mnohem příjemnějším a měkčím dojmem. Ale stejně jako černá se dá sladit prakticky se všemi barvami, takže ji snadno zařadíte do stávajícího šatníku. Skvěle vypadá v kombinaci s modrou, růžovou, oranžovou, a samozřejmě se zelenou, hlavně s jejími zářivějšími a studenějšími odstíny.

Velmi elegantně vypadá se smetanově bílou a zajímavě se světle šedou.

Skořicová je o něco „drzejší“ a „nápadnější“ odstín hnědé, ale pokud nejde moc do oranžova, patří také k neutrálním a velmi slušivým barvám. Na rozdíl od čokoládově hnědé se mnohem více prosazuje, a proto bych ji doporučila jako barvu dominantní, a ostatní (doplňkové) barvy volila spíš tlumené a decentní.

Skořicová se výborně vyjímá na doplňcích, protože je to barva přírodní kůže.

čoko

Pokud se ale nebojíte odvážnějších kombinací, sáhněte po odstínech zelené, nebo modrozelené a dosáhnete velmi atraktivního vzhledu.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com, profimedia

Mohlo by vás zajímat:

Reklama