Skořicovník je statný strom, který dorůstá do výšky více než deseti metrů. Pěstuje se v tropických a subtropických oblastech, například na Jávě nebo na Cejlonu. Drogou je kůra, která je bohatá především na silice. Sbírat se může už ve třetím roce, ale nejkvalitnější drogu poskytují stromy osmileté anebo starší. Skořice se používala zprvu v čínské a indické medicíně, rychle se ovšem dostala i do Evropy. Je to jeden z nejuniverzálnějších léků s mimořádnými účinky.

Skořice jako léčivá rostlina
Skořice byla původně používána jako léčivá rostlina nebo k rituálním účelům, až později, v pozdním středověku, se začala využívat i jako koření. Třeba v antickém Řecku byla oblíbeným prostředkem na hojení ran, protože má antimikrobiální účinky. Už v raném starověku se skořice používala při nachlazení, ke snížení teploty a při trávicích potížích. Není tedy důvod ji nevyužívat i dnes, když je prokázáno, že zlepšuje chuť k jídlu a působí proti nadýmání, a dokonce pomáhá i při poruchách menstruace a má také pozitivní účinky na léčbu alergií i při hubnutí.

Skořice jako koření
Jako koření je skořice velmi oblíbená pro svoji nasládlou, specifickou vůni. Zkuste nechat skořici jen tak položenou v kuchyni, a už za pár minut ji nádherně provoní. Při vaření a pečení se používá buď celá, nebo mletá, a je vhodná především do pečiva – třeba štrúdl si bez ní ani nedokážeme představit, stejně tak jako jiný jablečný koláč, přidává se také do pudingů, nákypů nebo k zavařování ovoce a je vynikající také do horkých nápojů, nejspíš nás asi napadne svařené víno. Někteří si ji sypou i do kávy a přidávají do kapučína.

Skořice jako prostředek ke snížení únavy
...ale nejen to, skořice může pomoci i diabetikům. Věda jde dál a hledá v tomto koření další užitek. Podle vědců z amerického státu Západní Virginie totiž její vůně spolu s vůní máty, pokud ji čicháme, zvyšuje rychlost reakcí a snižuje únavu a současně prý působí i proti úzkosti a frustraci za volantem. Průzkum navázal na předchozí studii z atletického prostředí, která prokázala, že máta a skořice stimulují nervový systém – jinými slovy řečeno: zlepšují motivaci a výkon, rychlost reakcí a snižují únavu sportovců. Test účinků obou koření na řidiče prokázal stejné vlastnosti.

Skořice jako lék
Moderní farmakologické výzkumy jasně prokázaly antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky skořice. A v poslední době, a to je zjištění výjimečně povzbudivé, byl zjištěn i její účinek antidiabetický.
Vědcům se totiž podařilo ze skořice izolovat látky – metylhydroxichalkonové polymery, které snižují necitlivost tělních buněk na inzulín. Při troše chuti k patosu můžeme říct, že jde o revoluční objev, pokud budeme reální, pak si řekneme, že je to objev, který pomůže tisícům lidí. A to je důležité. Klinické testy prokázaly, že skořice snižuje hladinu krevního cukru u diabetiků typu 2 až o 29 procent a hladinu cholesterolu až o 26 procent. Inzulín je hormon, díky němuž jsou lidé schopni využívat cukr v krvi a snižovat jeho hladinu. Nedostatek nebo oslabení této činnosti vede k cukrovce.

Diabetes má čím dál víc lidí
To, že může skořice pomoci diabetikům, je jistě výjimečně dobrá zpráva, vždyť jen u nás v České republice jich je asi 739 tisíc a naši lékaři odhadují, že dalších minimálně 200 tisíc lidí o své diagnóze ještě ani neví. Diabetes má, bohužel, stoupající tendenci, přičemž je to onemocnění nejrozšířenější a nejdražší. Také další čísla související s diabetem jsou hrozivá: poškození zraku má 85 tisíc diabetiků, z nich je 2600 postiženo slepotou, poškozením ledvin trpí 66 534 diabetiků, z toho 26 600 postihlo selhání ledvin a jsou odkázáni na dialýzu, syndrom diabetické nohy má 44 400 diabetiků, z nich je 8000 po amputaci.

Je vám sympatická skořice? Jak ji v kuchyni používáte? Myslíte, že je to koření, bez kterého se lze obejít?

 

Reklama