Kateřina Baďurová toho ve svých třiceti letech dokázala mnohem více, než běžný smrtelník a možná i mnohem více, než kde jaký sportovec. Nepřízeň osudu jí však znemožnila nadále pokračovat ve sportu, a proto před necelými třemi lety ukončila svou sportovní kariéru.

Ale Katka je životní optimistkou a odmítá se pohybu jen tak vzdát. Proto se rozhodla, že začne naplno s tancem!

kat

K tomuto rozhodnutí ji přivedla účast v soutěži StarDance v roce 2012, kterou po boku Jana Ondera zaslouženě vyhrála. K výhře určitě přispěla i skvěle navržená choreografie od Petra Čadka, Katčino nadšení pro pohyb a možná i zkušenosti z gymnastiky, které se věnovala jako malá. „Spolupráce s Katkou na StarDance byla velmi příjemná. Je vidět, že má pro pohyb vášeň a v tanci je velmi nadaná,“ přiznal Petr Čadek, který se navíc nechal slyšet, že dlouho neviděl nikoho, kdo by se pro tanec tak nadchl.

kat

Když tedy Kateřině nabídl, aby přijala místo v jeho Tančírně, nemusel jí dlouho přemlouvat a ona na jeho nabídku s nadšením kývla. Ve dvojici s Janem Onderem, hlavním strůjcem jejího tanečního nadšení, budou učit vždy maximálně 15 párů. To je maximum, při kterém se mohou novým tanečníkům řádně a maximálně věnovat. „Vždycky jsem hrozně ráda sportovala a teď, když už nemůžu dělat atletiku, jsem se hrozně nadchla pro tanec. K tomu mě přivedl Petr Čadek a já se mu za to teď chci odvděčit tím, že jsem přijala jeho nabídku stát se trenérkou v jeho škole,“ řekla s úsměvem Kateřina Baďurová, která bude zatím do Tančírny docházet jen jednou nebo dvakrát týdně. Pokud se jí nová role zalíbí a budou s ní spokojeni žáci i Petr, nevylučuje, že se tam objeví mnohem častěji.

kat

Petr Čadek se z Katčina rozhodnutí radoval a na závěr dodal: „Jsem rád, že Katka místo přijala, protože je to pro mě čest a navíc jsem přesvědčen, že bude velkou posilou i ozdobou pro můj tým profesionálních tanečníků.“

kat

Katka si po absolvování vysoké školy udělala ještě kurzy psychomotorického vývoje a cvičení s dětmi a s kamarádkou si založila školku. Je tedy dost pravděpodobné, že tanec začne učit i děti a to buď přímo ve školce, nebo je bude vodit na své hodiny do Tančírny Petra Čadka. Jistě ráda přivede i svou dcerku Ellen, které by letos ráda pořídila sestřičku. Snad její úspěchy v tanci opět neukončí zdravotní problémy, jako tomu bylo u gymnastiky a následně i v atletice.

kat

kat

kat

Foto: archiv Tančírna Petra Čadka

(red)

Reklama