O víkendu skončil již 15. ročník festivalu Colours of Ostrava. Nepříznivé počasí vládnulo celou dobu, ale na atmosféře se to nijak neodrazilo. Colours opět nabídlo čtyři dny nabité hudby a zajímavých hostů.

d

Den první

Ve čtvrtek vystoupila řada umělců, ale mezi největší hvězdy pro tento večer patřila rocková skupina Tame Impala z Austrálie, devadesátková skupina Slowdive, která se loni dala zase dohromady a francouzské elektro M83.

Tame Impala - Feels Like We Only Go Backwards

Slowdive - Crazy For You

M83 - Midnight City

Den druhý

Po hudební stránce byl pátek asi nejzajímavějším dnem. Velkým překvapením byla teprve dvacetiletá zpěvačka Aurora z Norka. Bez problému se vypořádala s velkým pódiem a neskrývala rozpaky z jásajícího publika.

f

AURORA - Runaway

Ten, kdo si chtěl nadále užívat norské hudební scény, tak měl příležitost hned po skončení koncertu přemístit k vedlejšímu pódiu, kde hrála Susanne Sundfør.

Susanne Sundfør - The Silicone Veil

Vizuálním a především tedy hudebním zážitkem bylo vystoupení transgenderové zpěvačky Anohni, která na Colours představila písně z nové desky Hopelessness.

ANOHNI - 4 DEGREES

Půlnoční zakončení večera nakonec patřilo islandské skupině Of Monsters and Men.

Of Monsters And Men - Little Talks

Den třetí

V propršenou sobotu vystoupila holandská pop-jazzová zpěvačka Caro Emerald, která dokázala roztančit pláštěnkové publikum. Na rozdíl od toho irská indie-rocková Kodaline byla spíše utahanější, ale určitě si ji oblíbí posluchači, co mají rádi typ kapel Coldplay nebo U2.

w

Caro Emerald - That Man

Kodaline - All I Want

Nával další energie ve večerních hodinách předvedl DJ Boys Noize Live a hned po něm následoval další německý DJ Jan Blomqvist & Band.

Boys Noize - Let's Buy Happiness

Jan Blomqvist - Awake (Original Mix)

Den čtvrtý

Poslední den byl očekávaný britský písničkář Passenger, ale většina stejně čekala na příchod hvězd elektronické scény – Underworld. Vytvořili skvělou show a rozhodně byli ideálním zakončením celého festivalu.

Passenger - Let Her Go

Underworld - Born Slippy

I přes téměř celý propršený ročník Colours of Ostrava se organizátoři můžou radovat, znovu přilákali tisíce návštěvníků. Loni se festivalu zúčastnilo 43 tisíc lidí, letošní čísla se rozhodli organizátoři nezveřejnit, ale nijaký dramatický sestup je rozhodně nepostihl.

Příští ročník je naplánovaný od 19. července do 22. července 2017

FB událost www.facebook.com

Oficiální stránky www.colours.cz

Reklama