shutterstock-1683972316.jpg
Foto: Shutterstock

Pro snížení rizika nákazy byly ustanoveny podmínky, které musí každá škola striktně dodržovat. Pro své děti si tedy připravte několik roušek, budete je potřebovat. Jejich nošení bude vypadat následovně: Žáci v rouškách do školy přijdou, nasazené zůstanou v šatnách, ve třídách je sundají, ale nasazené je budou muset mít kdekoliv na chodbách. To znamená i při přestávkách nebo při přesunu do jiných učeben či do jídelny. V jídelně mohou roušky odložit u stolu, poté zase při odchodu nasadit. V jídelnách budou přísná hygienická opatření, ruší se samoobslužný systém odebírání příborů, nápojů, polévek či salátů.

Školní semafor

Dalším opatřením je takzvaný školní semafor, který bude pravidla školy upravovat podle toho, zdali bude nebo nebude ležet v problematickém regionu. Momentálně jsou všechny školy kromě Prahy a Frýdku-Místku v nejnižším ohrožení, takže vyučování bude probíhat v normální režimu.

Školy v Praze a Frýdecko-Místecku jsou na zeleném, prvním stupni rizika nákazy a budou zde tedy do škol omezené vstupy cizím lidem a rodičovské schůzky budou probíhat on-line.
Dále budou samozřejmě školy vybavené dezinfekčními prostředky, bude se častěji větrat a samozřejmě neustále apelovat na mytí rukou.

Výlety a družiny

Co se týče školních výletů, budou možné, pokud budou pedagogové schopni rozdělit děti do skupin, které se nebudou navzájem míchat. V družině by měly být rovněž děti jen z jedné třídy, o této záležitosti však budou rozhodovat ředitelé škol.
 

Reklama