Severní Čechy a šedesátá léta, to bylo pro místní krajinu věru krušné období. A právě v této době chodila do první třídy čtenářka Dadma - jaké jsou její vzpomínky, napsala k dnešnímu tématu.

Zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Dadma...


Přeji všem příjemný den.
Při přečtení téma dne jsem se vrátila do doby dávno minulé.Je to již 53 let co jsem šla do první třídy.Do školy jsem se moc, moc těšila.
Pamatuji si jak jsem vstupovala s maminkou do velké majestání budovy,ale hned první den jsem zažila nepříjemnou věc a to, že moje kamarádka a moje sestřenice byly zařazeny do třídy B a já do třídy A. Dnes taková bojovnice nejsem,ale tenkrát jsem se nedala(jmenuji se Marcela a jméno značí malá bojovnice),řekla jsem tehdy soudružce učitelce, že v téhle třídě já tedy nebudu.Asi i doma jsem to mlela pořád dokola i slzy byly, tak mamka šla asi po týdnu do školy a mě přeřadili do třídy B. Učitelku jsme měli moc hodnou a já byla dobrá žákyně na vysvědčení jsem měla samé jedničky. Pamatuji si na soudružku učitelku i na její jméno a ne jako "někteří" dnešní studenti si nepamatují po absolutoriu VŠ na svoje profesory.
Vybavuje se mě také jak jsem v první třídě onemocněla,dostala jsem spalničky a maminka měla co dělat, aby mě vysvětlila, že jsem nemocná a tudíž musím zůstat doma v posteli, že mě u paní učitelky omluví. Každý den jsem se ptala, kdy už půjdu do školy.
Do této krásné školy na kopci jsem chodila bohužel pouze do první a druhé třídy a pak městečko v roce 1960 jako jedno z prvních u nás na severu muselo ustoupit těžbě uhlí. Do třetí třídy jsme nastupovali do různých škol v různých městech.

Dadma

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zápis! Jak jste začínaly?

Zavzpomínejte, milé čtenářky, na své školní začátky!

Právě probíhají zápisy do prvních tříd. Posílejte mi dnes své vzpomínky na vaše školní začátky. Jak probíhal váš zápis? Jak úspěšné jste byly v první třídě? Co vás ve škole nejvíc bavilo a co vás naopak otravovalo? To všechno mi pište k dnešnímu tématu na redakční e-mailovou adresu uvedenou níže. Pokud chcete mít šanci na dárek, totiž stylový bílý penál my.cose a červenou propisku GRAFO, dbejte, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

cena

Reklama