Můj zážitek se školníkem? Mám zážitek vlastně neustálý, nikdy nekončící. Končí pouze s koncem pracovní doby. Pracuji ve škole a náš pan školník je tedy můj kolega. Někdy si myslím, že je to dobrý duch školy, a někdy zase trochu skřítek zlobivka.

Ale od začátku. Když jsem nastoupila do školy (ZUŠ) a dostala na starosti jednu z našich budov, měla jsem pocit, že to přece nemůže být takový problém. Ale ouvej. Když máte v jednom dni  učit, občas podpořit své kolegy a přitom šroubovat například žárovky na záchodě nebo zjišťovat únik plynu v kotelně, brzo pochopíte, že to tak jednoduché nebude.

S menšími i většími obtížemi jsem to takhle zvládala rok. Za občasného víkendového zvolání ostatních členů rodiny: „A jéje, maminka a její hudebka, co bude opravovat dnes?"

Indicie 4 - statečný!!!

Postupně ve mně dozrávalo přesvědčení, že jenom paní uklizečky (i s mojí osobou) vše samy nezvládnou a že je potřeba polehounku přemluvit pana ředitele k přijetí chlapské ruky do školy. Ale kdo vstoupí dobrovolně do pracovního poměru mezi hudebníky, výtvarníky atd., zkrátka mezi lidičky, jejichž nároky jsou občas velmi prazvláštní....

Šťastnou náhodou okolností jsem po letech potkala svého známého a mezi řečí jsem zjistila, že shání zaměstnání technického charakteru. Slovo dalo slovo a do měsíce byl představen panu řediteli, přijat na zkoušku a osvědčil se.

Chudák nešťastný přesně v době pověstné „ladovské zimy". Kromě stále opakujícího se boje s kolabující kotelnou a opakovaným rozmrazováním vstupních dveří vedl také střídavě úspěšný boj se sněhem. A mne tenkrát napadlo, že náhody jsou vlastně šťastné. Alespoň pro mne. Jinak bych se sněhovou lopatou a koštětem bojovala já, a asi úplně marně. Chlap je chlap. Doufám, že ani náš pan školník neproklíná tu chvíli, kdy mne potkal.

A proto, i když je letošní zima podivná a sníh chybí, vlastně to tomu našemu „školníkovi " přeji. Zaslouží si to.

A že k nám opravdu patří dokumentuje i to, že se začal učit hrát na trubku a už teď plánuje, jak s naší paní uklizečkou, která se zase učí hrát na klavír, vystoupí na našich měsíčních besídkách a podpoří tak chudáky vystresované dětičky. Prý navzdory pánům učitelům a žákovským knížkám. Držím jim oběma palce!


Tak tenhle se mi taky líbí! Učit se hrát na trubku, aby mohl vystoupit před žáčky, to je vidět, že je příjemně praštěný, a to já mám rád. Že ho zdravím! Zdá se mi, že dnešní editace bude moc prima, zatím mě všechny tři příspěvky ohromně bavily, díky moc!:)

Reklama