Tahle příhoda nebyla tak docela jen v režii školníka, ale určitě se o ni nemalou měrou zasloužil.

Gymnázium, na kterém jsem studovala, patřilo k nejpověstnějším ve městě jak skvělými výsledky absolventů, tak i přísnými pravidly chování, která byla důsledně dodržována. Pokud došlo k nějakým „nepravostem" - například žáci měli tričko s obrázkem - většinou následovalo hlášení ve školním rozhlase, promluva v ředitelně a podobně. Pochopitelně podobné represe se odehrávaly za spolupráce celého pedagogického sboru a všech zaměstnanců, školníka nevyjímaje, neboť teplý bonz je lepší než falešné kamarádství. Školník byl také objevitelem hříchu největšího. Pod schodištěm za šatnami se našel - ó hrůzo hrůz - použitý prezervativ.

A protože školník byl uvědomělý, tak nejprve seřval všechny okolo, poté byl vynadat všem čtvrtým ročníkům a následně, když ani to nepomohlo, odešel ohlásit celou katastrofu, znamenající konec dobrých mravů veškeré mládeže, do ředitelny.

Další přestávku všem důkladně vysvětlil, že on to tak nenechá a takové čuňačinky na jeho škole nikdo dělat nebude. Po zvonění se ozval školní rozhlas a my, tehdejší maturanti, jsem s napětím čekali, jak vedení školy celou událost ohlásí. Ozvalo se: „Vážení žáci a žákyně, vážení kolegové! Na našem gymnáziu se rozmáhá neřest! ...........Studenti chodí nepřezutí."

Dodneška mi není jasné, jestli ta pauza byla už v původním projevu, nebo jestli se ředitel na poslední chvíli vzpamatoval... a taky se divím, že tehdejší šílený chechot celého žactva budova přežila bez úhony.

Pajda


Milá Pajdo, je vidět, že jste byli vzorná škola. Možná měl být pan ředitel rád, že se studenti naopak „přezouvají“ a nezpůsobují mu nepořádek s neplánovaným rodičovstvím.:) Ta pauza je velice výmluvná a nemohu než se jí také smát.:) Upřímně bych ale vašeho školníka nechtěl, je to skoro jako ten z Harryho Pottera.:)

A co vy? Také na vás žaloval školník? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama