Nevím, jak je to možné, ale na žádného ze školníků se nepamatuji, a to jsme vystřídala celkem 4 školy, z toho 3 základní. Nejdřív jsem byla v první třídě tak dobrá, že mě museli šoupnout do jiné školy, protože v té mé, kde byla jen jedna první třída, se zrovinka ten rok sešlo poněkud podprůměrné žactvo. Pak jsem přecházela ještě ve třetí třídě - do jazykovky - a pak ve čtrnácti na střední školu. Ale kdybyste mě vyslýchali jako Fučíka, na žádného školníka si prostě nevzpomenu. Buď jsem byla tak trapně vzorná, že jsem se školníkem nikdy nepřišla do bližšího styku, nebo naši školníci byli neviditelní jako manželka detektiva Colomba, kterou za cca 60 dílů seriálu taky ještě nikdo neviděl.
 
Zato se moc dobře pamatuji na učitele fyziky, který byl, jak se tenkrát říkalo, „teplý". Slovo „gay" k nám totiž proniklo až po sametové revoluci. Soudruh fyzikář neměl rád holky. Nedejbože, když si některá zapomněla úkol nebo učebnici. To po nich házel křídou a řval na celé kolo: „A vložky sis nezapomněla?".

A taky se pamatuji na učitelku zeměpisu, která proslula svou přísností a za každou drobnost práskala žáky druhého stupně základní školy školním atlasem světa po hlavě, mě nevyjímaje. Možná doufala, že se jim v kebulích rozsvítí, nevím. Mně se nerozsvítilo a znalosti zeměpisu patří dodnes k mým nejchabějším. A pak mám ve vzpomínkách krásného učitele tělocviku. Sportovní postava, perfektvní vlasy, krásné oči. Milovaly jsme ho všechny, ale jen do okamžiku, než se proláklo, že chodí s učitelkou hudby. Byl prostě trapný.
 
Ale školník, školník... Kdybyste mě zabili, tak si nevzpomenu :-)
 
Kadla


Kadlo, to nevadí. Teplý fyzikář nám bude muset stačit, školníků už jsme dneska viděli docela dost.:)

Reklama