Dobrý den, ženy-in.
Já sama, myslím tím svá školní léta, nemám žádné zkušenosti se školníkem, ani si na přítomnost žádného nepamatuji. Zato školník, respektive školnice - první třída mého syna vydala snad za všechny.

Začalo to vstupem do školy první den. V okamžiku vpuštění prvňáčků a jejich rodičů se ozval křik a nadávání paní ve věku 50-60 let, že nejenom děti, ale i rodiče měli velikou chuť utéci. O tom, jak se cítí dítě, které jde prvně do školy, psát snad nemusím. Tak tento zážitek jim nepřidal.

No ale nějak jsme to překonali a pochopili, že to byla jen školnice. Další zážitek po pár dnech čekal na mě, když sem šla pro syna do školy a paní školnice mě začala upozorňovat, co si vůbec syn dovoluje se o přestávce pohybovat, a že když je trochu živější a má být při vyučování v klidu, si nenechala vysvětlit.

Tak mně nezbylo než ji prostě a jednoduše ignorovat a dělat, že to, co vykřikuje na celou ulici před školou, nepatří mně, ale někomu z jiných čekajících rodičů. Ale synovi nejlépe nebylo. Naštěstí jejich třída brzo přešla do jiné budovy, kde byla odpoledne družina a paní učitelka jim dovolovala o velké přestávce si hrát na koberci a bylo to super.

aiša


Tak zlá školnice. To se taky dá potkat, my měli takovou herdek babu v ZUŠ. Jejda, ta byla neuvěřitelná. Komandovala všechny včetně ředitele. A to měla prosím vychozenou celou ZŠ!:)

Reklama