Milé maminky!

Jestlipak víte, že Vaše děti také často potřebují nějakého zpovědníka a že to bohužel často nemohou být rodiče, protože dnešní doba je taková, že na to nemají čas.

Za svých 25 let ve školství jsem fungovala jako zpovědnice svých žáků už nesčetněkrát. Jsem hodně komunikativní a empatická vůči dětem a nutno říci, že mám i jejich důvěru, že to, co se dozvím, nevykecám. Tak jsem řešila problémy se vztahy ve třídě, s kamarádem či kamarádkou, ale také možnosti antikoncepce, nechtěného těhotenství, které bylo naštěstí omyl, neshody mezi rodiči, ale také bohužel i domácí násilí a drogy. A často mi bylo strašně smutno, když jsme problém vyřešili a já jsem nakonec slyšela: "Paní učitelko, prosím Vás, neříkejte to našim!"

Já sama mám tři děti, jsou už dospělé, ale vědí, že mohou a vždycky mohly kdykoliv s čímkoliv za mnou přijít a NIKDY ode  mne neslyšely: "Hele, já nemám čas, neotravuj, dej mi pokoj." To jsou bohužel běžné komunikační prostředky dnešních rodičů.

Takže na závěr znovu: Milé maminky, víte jaké problémy a starosti mají Vaše děti? Mohou se z nich u Vás vyzpovídat? Pokud ano, jste super, pokud ne, zamyslete se nad tím, abyste si to jednou strašně nevyčítaly.

Zdraví a Krásný den všem přeje Eva


Milá Evo,

Váš příspěvek se mi moc líbí, protože ne každý bere zpovědi dětí vážně. Je smutné, že někdy se najdou rodiče, kteří nemají pro problémy svého dítěte pochopení nebo čas. Když Vás Vaši žáci vyhledávají za účelem zpovědi, znamená to, že Vás berou i za svého přítele - důvěrníka, co přesahuje klasický vztah mezi žákem a učitelem. A to je velmi pozitivní :-).

Krásný den!

 

Co povíte jen anonymně ve zpovědnici?
Představte si, že v jedné takové právě sedíte...

napište na: redakce@zena-in.cz
Na vylosovaný příspěvek  čeká KOSMETIKA!

 

Reklama