Když jsem měl minulý týden téma o školních svačinách, automaticky se mi v hlavě spojilo se školním výletem v první třídě. Ten trval jeden den a šli jsme na dlouhatánský pochod, který musel mít aspoň 10 km. Měl jsem s sebou fungl nový chlebník, tak si to dobře pamatuji.

Ale to byly pochopitelně první výlety na ZŠ, na druhém stupni už kvóta povolených dní roste, a tak se všichni těšili na třeskutou legraci a spaní v jakési chajdě kdesi, kde by za normálních okolností nikdo spát nechtěl, ale vzhledem k tomu, že se jelo se třídou, bylo to úplně jiné kafe.

Jednou jsme byli pod Dalešickou přehradou, jak si maně vybavuji, v příšerném hangáru. Mám dojem, že to musel být první ročník na SŠ. Krom návštěvy přehradní hráze zevnitř si vybavuji, že se rozjely kanadské žertíky. Jedné spolužačce jsem dal její za celý den pěkně hutné ponožky do polštáře. Krásně se jí spalo. Sice mi pak do boty nakydala pastu na zuby, ale stejně se mnou týden nemluvila...

Ještě v sedmé třídě jsme byli na Vysočině ve Žďáru a na Velkém Dářku. Tam jsme si připadali nejdospělejší, spolužáci se líbali se spolužačkami a tvrďácky kouřili, když měli dojem, že je nikdo nevidí. Silácké řeči o sexu a směšné snahy o jeho realizaci jsou dnes ve vzpomínkách spojeny s jakýmisi chatkami, které tam zbyly ještě po pionýrech. Bizarní vzpomínky korunované hnusným počasím a nalezenou padesátikorunou.

Pak následoval cyklovýlet s naším fantastickým třídním důchodového věku (byl to kabrňák), branný kurz v Jeseníkách, lyžařské kurzy sice výlety jako takové nebyly, ale započítat se dají. Pak, jako s dětmi z venkova, vypravili se s námi ve třeťáku do matičky Prahy – dlužno podotknout, že někteří spolužáci ji skutečně navštívili poprvé...

Vzpomínek je spousta a já se zakecal, místo abyste povídali vy. :) Teď už je to tedy na vás. Skutečně. Na školním výletě byl aspoň jednou každý a každý má spoustu zážitků. Mně bude stačit jeden z nich! :)

Jezdili jste na školní výlety rádi?
Který z nich vám nejvíce utkvěl?
Jak jste vycházeli s dohlížejícími učiteli?
A co alkohol a jiné zakázané látky?
Kde nejdál jste byli na školním výletě?
Přežili vždy všichni ve zdraví?

Napište nám o tom všem na adresu
redakce@zena-in.cz! Odměníme vás!

Reklama