Čtenářka marde pamatuje jak jako mladá po příchodu do školy cvičila s ostatními dětmi na školní rozhlas. A rádiu je věrná dodnes, poslouchá ho i v práci. Děkuji vám marde za příspěvek.

Dobrý den,

rádio jsem poslouchala už jako malá holka. Hlavně pohádky a večer Hajaju. Doma jsme měli takovou menší bedýnku z leštěného černého dřeva. Už to nebylo takové chrastítko, ale normální rádio. Mělo všechny vlnové délky a spoustu stanic. Když jsem se učila do školy, vždycky jsem si naladila nějaké pěkné písničky, aby mi to šlo lépe.

Jinak si vzpomínám, jak nám ve škole každý den ráno pouštěli školní rozhlas s rozcvičkou. Vystoupili jsme do uličky mezi lavice a cvičili. Se zpětným pohledem musím říct, že se nám rouzproudila krev tak, že jsme měli plno elánu, ale na učení jsme se moc nesoustředili. Věnovali jsme se spíše jiným aktivitám.

Také si vzpomínám na svůj první tranzistor. Bylo to někdy v šedesátých letech. Tehdy jsme poslouchali písničky od Beatles. Brávala jsem si ho na procházku se psem, nebo když jsem šla za kamarádkou. Pak jsme poslouchaly oblíbené písničky spolu. To byly časy.

V dnešní době si pouštím rádio po příchodu do práce. Sedím v kanceláři sama, tak aby se mi lépe pracovalo. Jsem ze Severočeského kraje, tak mám naladěný Sever. Hrají většinou písničky mého mládí. Také uvádějí kromě počasí a zpráv i aktuality z kraje, takže jsem v obraze.

Hezký den s hezkými písničkami

marde
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah k rádiu?

  • Je vašim každodenním společníkem?
  • Nebo vás nebaví jen poslouchat a jako podkres máte doma televizi?
  • Kde, kdy a s kým ho posloucháte?
  • Jaký pro vás mělo / má význam?
  • Co posloucháte?
  • Na jaké rozhlasové pořady nejraději vzpomínáte?
  • A jak dlouho myslíte, ještě rozhlas přežije?

Úvahy, příběhy, postřehy, vzpomínky či vtipy na výše uvedené otázky, ale nejen je, posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!!! Tak pište, těším se…

Reklama