...jako každý rok, i letos proběhl na škole mého mladšího syna předvánoční jarmark. Jednotlivé třídy zde prezentují a hlavně prodávají své vlastnoruční výrobky. Mnohdy se jedná o velmi vydařené kousky, po kterých se jen zapráší. Za pár korun zde pořídíte kdeco.
Děti se svými trpělivými učiteli přípravám věnují v průběhu října a listopadu notnou část svého volného času i část toho školního (to jim jistě promineme :-)).
Vše je založeno na dobrovolnosti, tedy kdo by nechtěl, zapojit se nemusí. Děti jsou ale především na prvním stupni pro věc naprosto zapálené a na jarmark se již dlouho dopředu svědomitě připravují
a těší.

Utržené peníze většina tříd věnuje z větší části na nějakou dobročinnost, například nedalekému zvířecímu útulku apod., a za zbytek si dopřejí nějakou atrakci na školním výletě nebo škole v přírodě.

Pro unavené rodiče i jejich ratolesti je ve školní jídelně v době jarmarku připraveno i občerstvení, které mnozí hojně využívají.
Není divu, vždyť takové předvánoční nákupy člověka vyřídí. :-)


Osobně si myslím, že je to moc pěkný námět na akci pro předvánoční období, při které se děti v rámci společné zábavy seznámí se spoustou zajímavých dovedností a poznají již v raném věku radost z vlastnoručně vydělaných peněz a po té i společně rozhodnou, jak s nimi rozumně naložit.Augustýna


Milá Augustýno,
děkujeme za předvánoční minireportáž a posíláme 1000 bodů do VVS

Reklama