Po loňském úspěchu přinesla řada dětské kosmetiky Schauma KIDS společnosti Henkel ČR druhý ročník soutěž Schauma školkám, která nyní vyvrcholila výběrem vítězů.

Mateřská škola, která v projektu zvítězila, získala finanční částku 100 tisíc Kč pro svůj další rozvoj. Soutěžilo se také o uspořádání Šmoulí party a spousty dalších dárků.

Do projektu se mohly zapojit všechny státní i soukromé školky v ČR, které vyplnily do 18. dubna 2011 registrační formulář a přihlásily do soutěže vlastní výtvarný projekt. Podmínkou bylo, že součástí tohoto výtvarného díla musí být etikety z produktů Schauma KIDS.

O co se soutěžilo? O výtvarné dílo!

Princip soutěže se osvědčil, a proto se ani v letošním roce nezměnil. Školky musely vytvořit společného výtvarného dílo, do něhož bylo začleněno minimálně 7 etiket z produktů Schauma Kids (šampon Jahoda, šampon Multivitamín a sprej Jahoda). Mohl to být obraz, koláž, ale třeba také leporelo pexeso nebo komiks...

Soutěžní projekty byly posuzovány podle několika kritérií: originalita výtvarný nápad, výtvarná technika, ale významné bylo také to, jak výrazný bude podíl dětské výtvarné práce.
O vítězi rozhodla anonymně porota složená ze zástupců společnosti Henkel ČR.

Výherci byli vyhlášeni 1. června 2011! Kdo tedy vyhrál?

Schauma

Výhrou pro 1. místo je částka 100 000 Kč na rozvoj školky
Výhru získává MŠ Patrice Lumumby 14 Ostrava

Schauma

Výhrou pro 2. místo je velkolepá Šmoulí párty
Výhru získává MŠ Kosmonautů Sokolov

Schauma

Výhrou pro 3. místo jsou hračky v hodnotě 10 000 Kč
Výhru získává ZŠ a MŠ Školní 199 Dlouhá Třebová

Finanční prostředky chybí mnoha školkám. Hlavní výhra z projektu Schauma školkám sice pomůže jen jedné z nich, ale dětem z ostatních školek přinese originální zábavu.

Více informací o projektu je k dispozici na www.schaumaskolkam.cz.