Při přečtení dnešního tématu vám prostě musím napsat. Úplně se mi znovu vybavil zážitek z mého raného dětství, tedy ze školky :).

Jako každý den nás nahnali do společné jídelny a kuchařka zvící velikosti menšího hrocha jala se z okénka podávat učitelkám kouřící talíře. Polívku jsem zvládla, byla to zeleninová. Ale to, co mi postavili před nos potom, to se opravdu nedalo. Uzené s bramborovým knedlíkem a špenátem. Sice to zní naprosto nevinně, jenže místo uzeného libového masíčka mi naložili pořádně prorostlý flák špeku. Tak tohle tedy ne!" zabouřil můj žaludek poprvé.

Srdnatě jsem se pustila do knedlíků a špenátu v marné naději, že to maso nějak samo zmizí. Nezmizelo! Pak se nade mnou ozval přísný učitelčin hlas: Maso se jí taky!" Sklopila jsem hlavu, předstírajíc, že ta poznámka patřila někomu jinému, odhodlaná se masa (spíš sádla) ani nedotknout. Jenže záhy už úča stála nade mnou a znovu mi připomněla, že na talíři ještě nějakou pochoutku" mám. Zakroutila jsem hlavou a nesměle pípla, že maso neci" :).

Jenže to byla voda na její mlýn. Sedla si ke mě na mrňavou židličku a začala mi ten špek krájet na malé kousky. Můj žaludek zabouřil podruhé v neblahé předtuše něčeho zlého. A zlo se dělo :). Pilná učitelka, zřejmě nikdy nepoznajíc mateřský cit, začala mi ten hnus po kouskách lžící cpát do pusy. Donutila mě spolknout tři kousky, za kontroly otevřené pusy, jestli jsem opravdu vše spapala. Při čtvrém kousku už můj žaludek nehodlal tohle trápení trpět a kopl. Na učitelku se vzápětí snesl vodopád polívky, špenátu a všeho, co se do mě pokoušela nacpat.

Bylo mi tak zle, že jsem se během hodiny poblinkala ještě dvakrát, a pak už zavolali mamince, že prý jsem něco špatného snědla, ať si pro mě přijde. Anděl můj záchranný přispěchal rychle, naštěstí nepracoval daleko :). Když se mi podařilo vykoktat, proč její andílek má barvu svěže zelenou a ne růžovou jako normálně, nastalo peklo. Tedy pro učitelku samozřejmě. To, co jí maminka řekla, snad slyší ještě dneska. Ale pro mě to mělo výsledek naprosto báječný. Od té doby, když jsem jen fňukla nad jídlem: Já neci," talíře mizely ze stolu bez protestů.

No jednu nevýhodu to pro mě má, dokážu sníst z masa jen rybu a nebo kuřecí. Takže na vepřové hody či hovězí steak mě radši nezvěte :).

oalison


Děkujeme za působivý příspěvek :).

Takhle se na ně musí, na tyranky ubohých dětí! :)

redakce@zena-in.cz

 

Reklama