Pomůže petice rodičů proti zrušení školkové kuchyně a dovážení obědů ze školní jídelny? Jak se proti tomu můžou rodiče bránit? Co říkáte na ohřívané jídlo pro malé děti? Váš názor zajímá naši čtenářku s nickem Elis19

Dobrý den všem, chtěla bych se jen zeptat na názor čtenářek Ženy-in. O co se vlastně jedná? Bydlím v malém městě (do 10000 obyvatel) a funguje zde pět mateřských školek. Každá z nich má vlastní kuchyň s moderním vybavením.

Teď ale zastupitelstvo naší radnice v čele s místostarostkou (lékařkou)! vymyslelo, zřejmě v rámci úsporných opatření, že v jedné ze školek vlastní vývařovnu zruší a jídlo do mateřinky se bude dovážet ze školní jídelny. Na protesty rodičů bylo odpovězeno, že kuchyň nevyhovuje (údajně vaření na plynu atd.) a že už je fakticky rozhodnuto.

V současné době probíhá protestní petice, pod kterou jsem se podepsala i já, i když moje děti už dávno nejsou školkové. Nějak si neumím představit, jak to vlastně bude fungovat, protože vím, že pro školky existují vlastní normy pro stravování malých dětí a navíc by jídlo mělo být čerstvě uvařeno a ne zbytečně ohříváno.

Obávám se, že petice bohužel nepomůže a i když se mě tento problém osobně netýká, neskutečně mě to štve.Vždyť pro děti by mělo být jen to nejlepší.
Co si o tom myslíte vy,ženy in?
Elis19

Milá Elis19, těší mě, že nejste lhostejná k dění ve vašem městě, i když se vás tato problematika osobně netýká. Možná by rodiče měli své děti přepsat do jiné školky, ale to bude asi nereálné, že?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama