Dítě přechází z rodinného prostředí, kde bylo zvyklé jen na maminku, tatínka či sourozence do většího kolektivu, kde se setkává s větším počtem dětí, učí se s nimi navazovat kontakty, půjčují si mezi sebou hračky, sdílejí spolu sociální zařízení, často po sobě pijí, nebo ochutnají jídlo z kamarádovy lžičky apod.

bo1.jpg

A stejně tak jako je dítě vystaveno těmto novým podnětům, tak i jeho imunitní systém prochází zatěžkávací zkouškou. Výsledkem může být větší nemocnost. Každé dítě je individuální, záleží i na jeho psychice, proto každé prochází prvními roky v kolektivu jinak.

Imunitu a zdraví dítěte je však každopádně vhodné podpořit. Ptáte se jak? Určitě je vhodný pravidelný pohyb, ideálně venku na vzduchu, současně nezapomínejte na odpočinek a dostatečný spánek. Pestrý a zdravý jídelníček je také velmi důležitý.
Pokud již dítě onemocní, dobře zvažte, jak dlouho ho necháte doma doléčit, jinými slovy jak dlouhá bude jeho rekonvalescence. Při příliš krátkém zotavení riskujete, že vám dítě znovu onemocní.

Jak podpořit imunitu homeopatickou cestou?
Obranyschopnost dětí můžeme zlepšit také šetrnými přírodními prostředky. Kromě bylinek může být naší volbou i homeopatie.

bo2.jpg

Nejčastější homeopatické léky na podporu imunity, které můžeme použít, jsou:

Silicea 15 C -  tento lék je vhodný pro všechny děti, které začaly navštěvovat kolektiv, obzvlášť pro ty, které trpí na opakované rýmy, záněty horních cest dýchacích a záněty středního ucha. Dávkování: po nástupu do školky 1x denně 5 granulí po dobu 7 dnů, pak 1x týdně po dobu 6 týdnů.

Thymuline 9 C - tento lék je na individuální dovoz na lékařský předpis. Dávkování: 5 granulí 1x denně 1x za týden, celkem 4 týdny po sobě. Následně stačí 1 dávka za 2 týdny během celého chladného období. Lék má silný imunostimulační účinek jak v dětském, tak v dospělém věku.

Echinacea 5 C - užívejte 5 granulí 1x denně po dobu 7 dnů, pak týden pauza, poté znovu 7 dnů a opět týden pauza. Takto pokračujte během celého chladného období. Tento lék je vhodný v kombinaci s Oscillem a Siliceou nebo konstitučním lékem dítěte.

Oscillococcinum -  v prevenci podáváme 1 tubu 1x týdně, v případě onemocnění podáváme první 3 dny 1 tubu co 6 hodin, pak 1x denně do odeznění obtíží. V případě epidemie, kdy je nemocnost v dětských kolektivech velmi vysoká, nebo je už někdo nemocný v rodině, podáváme jako prevenci jednu dávku 1x denně.

Homeopatie je léčba individuální, pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Proto je zejména u dětí se sníženou imunitou nutné konzultovat stav dítěte s lékařem, odborníkem v homeopatii.

Více na SVETHOMEOPATIE.CZ
615c185b1ffadobrazek.png

Reklama