Měli jsme školení CO. Přednášející - nebudu ho z piety jmenovat - byl opravdu exot. Starší pán. Zahajoval tím, že si připravil stůl. Termoska s teplým nápojem - zdůrazňoval, že  nemůže podcenit svůj pitný režim - už tehdy věděl (!) + podtrhané výstřižky z novin.

Text ve výstřižcích byl systematicky zvýrazněn několika barvami pastelek podle důležitosti, což nám obšírně vysvětloval a zdůvodňoval. Téma přednášky tentokrát bylo: první pomoc při závalu osob. Což o to, vykládal uměl, jen co je pravda! Já s ostatními seděla v první řadě a pozorně ho sledovala. Stejně tak i on nás. A proto viděl, co se mnou jeho sugestivní líčení zavalených a zraněných lidiček dělá. Zával jsem měla před sebou jako živý.

Přednášející se nechal unést vlastními slovy a ve chvíli, když nám přesně definoval, jak vypadá vykloubení, to na mě přišlo. "Představte si, že vytahujete kosti z hovězí polévky. A víte, jak do sebe zapadají ty klouby, že? No a teď to udělá tohle," a jazykem imitoval zvuk praskajících kloubů a vítězně rozpojil dlaně od sebe. Vtom okamžiku jsem pobledla a on to zaznamenal. "A tahle paní půjde na chodbu! Já nemám zapotřebí, aby mi na přednášce ZASE někdo omdlel!!"

Vymotala jsem se poslušně za dveře, a tam už seděla jedna osoba, rovněž oběť pana B., která si držela hlavu, mechanicky se kývala dopředu, dozadu a k tomu naříkala, že je po mozkové příhodě a teď má poslouchat takové kecy. No - venku jsem se oklepala a musela se strašně smát, když jsem si to celé znovu přehrála. Kdybyste tam byli se mnou, tak byste se nedivili. Za chvilku se s obrovským řehotem ze dveří vyvalili vysvobození posluchači. Přednáška skončila.

Ještě hodně dlouho mi pak kolegové v práci to extempóre na školení CO předhazovali a bavili se o vykloubeninách. 

 Gerda:)


Milá Gerdo, lidé a hlavně přednášející kolem nás jsou různí. Nevybíráme si je. Tohle byl opravdu Exot s velkým E. Nemohl dělat nic jiného, než přednášet a přednášet. Je mu to přáno.

Hezký zbytek dnešního dne přeje

redakce@zena-in.cz

A co další čtenářky? Máte něco na pobavení? Napište nám.

 

 

Reklama