Víte, co trápí školáky a studenty začátkem školního roku nejvíc? Podle nově zveřejněných údajů je to především matematika a pravopis, co se v souvislosti se školou nejčastěji zadává do internetového vyhledávače. Další často vyhledávané informace se týkají maturit a škol. První měsíc školního roku ale na plné čáře vítězí obrázkové verze rozvrhů hodin.

Zdá se, že matematika zůstává záhadou pro mnoho studentů. Mezi nejčastěji hledanými výrazy ve spojení se školou a vzděláváním v září 2008 se totiž ve vyhledávači Google.cz objevila nejen samotná „matematika“, ale i konkrétní matematické pojmy, jakými jsou „zlomky“, „kombinatorika“ nebo „rovnice“.

Ovšem nejen čísla, ale i pravopis už potrápil mnohé z nás a bojují s ním i dnešní studenti, což vyplývá ze skutečnosti, že se „pravopis“ zařadil hned na druhé místo. S pravopisem úzce souvisejí studenty tolik nenáviděné diktáty, které se v žebříčku umístily rovněž v horní příčce.

Často vyhledávanými výrazy nejsou pouze rady z matematiky či češtiny, ale také obecné informace ke studiu. Školáky a jejich rodiče zajímají i „maturity“, „základní školy“ nebo „gympl“, ale také nový negativní fenomén ve školství – „šikana“.

Velmi populární je vyhledávání rozvrhů, které se umístilo hned na prvním místě nejvyhledávanějších slov, aby taky ne, když začíná školní rok a internet nabízí celou škálu barevných návrhů, ať už s animovanými postavičkami, nebo teenagerskými idoly.

Tento přehled vychází ze statistiky jménem Zeitgeist, která nabízí seznam nejvyhledávanějších slov, konkrétně v oblasti „Škola a vzdělávání“ za září 2008.

Nejhledanější dotazy  na téma „škola a vzdělávání“ na Google.cz (září 2008)

1.        rozvrh hodin      

2.        pravopis

3.        matematika         

4.        referáty

5.        diktáty   

6.        maturita

7.        základní školy    

8.        student  

9.        zlomky   

10.      kombinatorika   

11.      šikana

12.      gympl    

13.      jazykové školy

14.      informatika        

15.      rovnice   

Co trápí ve škole vaše děti? Pomáhají si na internetu, nebo se obracejí na vás? A co vyhledáváte nejčastěji vy?

Reklama