Sehnat veškerou výbavu do školy může být docela náročné. Dřív, než půjdete nakupovat, udělejte si přehledný seznam, a vyberte, kam pro všechny věci zajdete. Například v Globusu nabízí širokou nabídku školních pomůcek, a tak můžete pořídit kompletní školní vybavení na jednom místě. 

globus pro skolaky

Pro to, jak na nic nezapomenout, mohou být malou pomůckou jednotlivé okruhy školního vybavení. Podle nich pak můžete nakupovat i v Globusu, školní pomůcky jsou totiž řazené podle jednotlivých druhů. Pro zjednodušení nákupu se zkuste držet těchto tipů:   

Co na sebe

Při výběru batohu nebo aktovky zapojte děti. Taška musí odpovídat jejich zádům a ony samy nejlépe ucítí, jak jim vyhovuje. Vybírejte s anatomickým vyztužením zad a polstrovanými posuvnými popruhy – ideálně cca 4 cm široké, aby netlačily do ramen a krku a vaše ratolest si je mohla nastavit pro pohodlné nošení. Pro lepší orientaci je dobré zvolit ty s vnitřními oddíly. Nezapomeňte však ani na funkčnost malých kapsiček na vnější straně, budou se hodit např. pro klíče. Hodit se bude také poutko na zavěšení či přenos v ruce. U školní brašny berte v potaz výraznou barvu, reflexní prvky a nepromokavý materiál, to vše oceníte v podzimním nestálém počasí. Co je ale nejdůležitější – rozdělte si funkce: vy vybírejte praktičnost a funkčnost a váš potomek potisk a barvu. Brašnu bude nosit on, ne vy, proto je důležité, aby s ní byl spokojen.

globus pro kazdeho skolaka

Vše, co se týká psaní

Ke klasickým psacím potřebám zahrňte i pastelky, pravítka a nezbytnosti pro výtvarnou výchovu. Pro děti s méně zkušenou rukou je dobré zvolit spíše rollery, které lehce kloužou po papíře. Pro výtvarnou výchovu nezapomeňte na různé druhy štětců, barvy a tempery, kalíšek na vodu a hadřík. Do penálu kupte gumu, malé nůžky, ořezávátko a lepidlo. Pro menší děti je vhodné zvolit vícepatrové, bývají přehlednější a snáze se v nich hledá. Neztratí se v něm ani praktický nasazovací „trojhránek“, který ulehčí dětem úchop kulatých psacích potřeb. Kromě nejrůznějších sešitů nezapomeňte na klasický blok. Pro to vše vyberte odpovídající obaly a nakonec i desky, abyste předešli „oslím uším“ na rozích sešitů.

Svačinová výbava

Svačinový box doplňte lahví s dobře uzavíratelným víčkem. Při výběru lahve vsaďte na tu, která má rysku s mírou, lépe se vám tak bude počítat množství vypitých tekutin vašich dětí.  Pečlivě dbejte na hygienu, nezapomeňte proto ani na vlhčené ubrousky, papírové kapesníky a antibakteriální gely.

 

Tip na konec:

Po nákupu se nezapomeňte odměnit. Všechny Globusy provozují svá vlastní pekařství, jejichž součástí je i cukrárna. Proto poctivý chutný dezert nebo třeba ovocné želé může přijít vhod pro doplnění potřebné energie.

Více inspirace najdete na stránkách www.globus.czAdvertisement

Reklama